poniedziałek, 12 sierpień 2019 21:13

“Jesteś piękna/piękny”! Strefa twórcza w parku przy Ludowej [foto]

Sokołowscy
“Jesteś piękna/piękny”! Strefa twórcza w parku przy Ludowej [foto] foto: Ania Olędzka

W niedzielę, 11 sierpnia w parku przy ulicy Ludowej w Wysokiem Mazowieckiem miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Stowarzyszenie Pomocy Szansa zorganizowało tam strefę twórczą, która była podsumowaniem półkolonii teatralnych. Projekt zrealizowano w ramach programu "Lato w teatrze". Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal wysokomazowiecki24.

"Lato w teatrze" jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Realizatorem wydarzenia, będącego częścią projektu "W pogoni za..." jest Stowarzyszenie Pomocy Szansa.

Wszystkim, którzy zdecydowali się spędzić w ciekawy sposób niedzielne popołudnie, organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. W zorganizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Szansa strefie twórczej można było spróbować swoich sił w odgrywaniu etiud, animacjach teatralnych, tworzeniu muzyki i malowaniu marzeń. Był również kufer z rekwizytami i maski do ozdobienia.

Podczas wydarzenia odbyła się również premiera przedstawiania o marzeniach. Reżyserami i aktorami były dzieci i młodzież - uczestnicy półkolonii teatralnych programu „Lato w Teatrze”, które właśnie trwają w budynku OREW „Przystań” w Kostrach Noskach.

foto: Ania Olędzka