Wideo wysokomazowiecki24

Wideo wysokomazowiecki24

W niedzielę, 27 października, w sali widowiskowej Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach odbył się "Koncert na ludową nutę".
Formalnie Jacek Bogucki jest jeszcze posłem, ale już dziś odebrał  zaświadczenie o wyborze na senatora X kadencji. Uroczystość odbyła się 25 października w Senacie
Jedyna posłanka z powiatu wysokomazowieckiego Aleksandra Szczudło w dniu dzisiejszym (24.10) odebrała zaświadczenie o wyborze na posła. Uroczystość odbyła się w południe w Sali Kolumnowej w obecności najwyższych rangą urzędników państwowych.
Nasunięto wszystkie przęsła drugiego mostu kolejowego na Bugu, na linii Rail Baltica między Warszawą a Białymstokiem. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. likwiduje tzw. wąskie gardło na jednotorowej dotychczas przeprawie na odcinku Sadowne – Czyżew. Nowym mostem i drugim torem pociągi pojadą w 2020 r. Projekt realizowany jest z udziałem…
W niedzielę, 20 października w Klukowie odbyły się ćwiczenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Klukowo.
W niedzielę (06.10) w Waniewie upamiętniono Władysławę i Stanisława Krysiewiczów, którzy zostali zamordowani przez Niemców za pomoc ludności żydowskiej w czasie II wojny światowej. W obecności rodziny, w tym dzieci upamiętnianych, odsłonięto poświęconą im tablicę.
W sobotę, 22 grudnia grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej w Klukowie odwiedziła członków Koła Łowieckiego "Jarząbek" z Szepietowa. Dzieci, wraz z opiekunem i myśliwymi, wzięły udział w zimowym dokarmianiu leśnych zwierząt.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z Wigilii i przedstawienia Jasełkowego z Przystani Aniołów w Kostrach Noskach.
Widowisko jasełkowe w wykonaniu młodzieży z ZSOiZ w Ciechanowcu odbyło się w piątek, 21 grudnia.
W ramach projektu Spersonalizowany Program Edukacji Kulturalnej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego osoby z niepełnosprawnościami uczestniczyły w warsztatach słowa, które prowadziła Magdalena Pietruczak - dziennikarka radiowa i telewizyjna. Zajęcia odbyły się w Warsztatach Terapii Zajęciowej nr 2 w Starych Raciborach, gmina Sokoły.