openmed2015b

wysMazow 935x10019032018

rolwit060318

bogucki2018

002

piątek, 20 luty 2015 19:10

"Zabiorę cię jesienią do Brukseli" – wywiad audio z Agnieszką Korzeniewską

Problemy życia codziennego na emigracji, różnice mentalne między Polakami a mieszkańcami Belgii - o tym i o innych aspektach życia z punktu widzenia emigrantki opowiadała mieszkańcom Ciechanowca i okolic Pani Agnieszka Korzeniewska, autorka książki pt. "Zabiorę cię jesienią do Brukseli".

Spotkania z autorką odbyło się dziś o godzinie 16:30 w sali Ciechanowieckiego Ośrodka Kultury i Sportu. Uczestnicy, których pojawiło się w sali kilkudziesięciu, jeszcze przed rozpoczęciem spotkania chętnie rozmawiali z autorką osobiście, przy okazji nabywając książkę, na której Pani Agnieszka Korzeniewska wypisywała dedykacje. Następnie głos zabrała autorka opowiadania, która przybliżyła życie codzienne w Belgii, swoje emocje związane z emigracją, trudności, polegające na konieczności rozłąki w małżeństwie. Nawiązała też do trudnych jej początków oraz do pomysłu napisania książki. Czytając publikacje na temat emigracji nie spotkałam się z taką, która opisywałaby prawdziwe życie Polaków w Belgii - mówiła pisarka do zgromadzonych. I dodawała: my na Podlasiu bardzo ciężko wykłuwamy swój los, często decydujemy się na emigrację, rzucając się na głęboką wodę. To dla mnie bohaterstwo. Uczestnicy spotkania z zainteresowaniem słuchali opowieści i wesołych anegdot z życia autorki, sami zadając na koniec liczne pytania.

Tuż przed spotkaniem rozmawialiśmy z autorką "Zabiorę cię jesienią do Brukseli". Zapraszamy do wysłuchania rozmowy!

Rozmawiał Bartosz Ksepka

 

O nas

Portal wysokomazowicki24 to najstarszy funkcjonujący serwis informacyjny z powiatu wysokomazowieckiego i okolic. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Obecnie, śmiało można powiedzieć, że jesteśmy najpopularniejszym portalem skupiającym czytelników z powiatu wysokomazowieckiego. Codziennie odwiedzają nas tysiące unikalnych użytkowników generując kilkadziesiąt tysięcy odsłon.

Kontakt


Karol Maksimczuk
/Właściciel
info@wysokomazowiecki24.pl

Kontakt w sprawie reklamy:
admin@wysokomazowiecki24.pl

Pozycje reklamowe i cennik <--

© 2010-2016 Wysokomazowiecki24. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wdrożenie Kamaxmedia