snarski senat

Wysmaz24 900 x 200 px leszczynski

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Kukurydza
Ciechanowiecka Noc Świętojańska za nami [wideo/foto]

Ciechanowiecka Noc Świętojańska za nami [wideo/foto]

hr-studio banner
 banner

Wicie i puszczanie wianków, koncerty zespołów, których dźwięki niosły się po wodach zalewu, regionalne potrawy i wiele innych atrakcji, tak świętowano w Ciechanowcu - Noc Świętojańską.

Noc Świętojańska tradycję czerpie ze starosłowiańskiego święta Nocy Kupały, które związane było z letnim przesileniem Słońca. Jest to święto zabawy, ognia, księżyca, urodzaju, radości i miłości. Tradycyjnie obchodzone w najkrótszą noc roku z 21 na 22 czerwca, tym razem przygotowane zostało na niedzielny wieczór 26 czerwca. 

Do tradycji nocy świętojańskiej należy puszczanie wianków na wodę. W zorganizowanym konkursie na najpiękniejszy wianek, w tym roku oceniano 9 wianków. Pierwsze miejsce przyznano Lenie Kałczew, drugie zajęła Maria Rytel, a trzecie miejsce Marcelina Sierocka. Wyróżniono też wianek Zosi Komudy, Pauliny i Dominika Walczak oraz Poliny Milutina.

Z programu festynu, każdy mógł wybrać coś dla siebie i skorzystać z bogatej oferty rozrywkowej czy garmażeryjnej. Na najmłodszych czekały lody, dmuchańce oraz brokatowe tatuaże, dorośli zaś mogli zasmakować regionalnych potraw oraz wziąć udział w warsztatach robienia wianków. Wieczór zdominowały koncerty zespołów muzycznych. Na scenie wystąpili: Julita Chylińska, Duet Sylena, zespół SPOKOO, Ciechanowiecki Chór Seniora, chór ZSOiZ w Ciechanowcu, uczniowie SP w Ciechanowcu, C-C SQUAD, Zespół Wokalny Miasta Ciechanowiec, Zbóje oraz Piekut Band. Gwiazdą wieczoru był zespół Classic.

Organizatorami ciechanowieckiej Nocy Świętojańskiej byli Burmistrz Ciechanowca oraz Ciechanowiecki Ośrodek Kultury i Sportu. Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

info: UM w Ciechanowcu, foto: w24, UM w Ciechanowcu, COKiS

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk