Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Podlaskie

Bimber nie dotrze do odbiorców. Kurierskie paczki przejęła KAS [foto]

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku przejęli 90 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar mundurowi zabezpieczyli w 5 przesyłkach kurierskich oraz w mieszkaniu ich nadawcy. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej podczas kontroli w jednej z białostockich sortowni przesyłek kurierskich zabezpieczyli 5 paczek z butelkami zawierającymi łącznie ponad 36 l alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

JESIENNY OGIEŃ 2023 - pokaz dynamiczny najnowszego sprzętu wojskowego

W niedzielę 17 września br., na terenie Ośrodka Szkolenia Wojsk Lądowych Bemowo Piskie, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy, publiczność będzie mogła obejrzeć najnowszy wojskowy sprzęt podczas walki. Zapraszamy wszystkich na pokaz dynamiczny - Jesienny Ogień 23!

Zlot aut zabytkowych Grannem nad Bugiem: Spotkanie miłośników klasyki na kółkach

10 września 2023 roku, w Grannem nad brzegami rzeki Bug, odbędzie się wyjątkowe spotkanie miłośników motoryzacji. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą podzielić się swoją pasją, podziwiać zabytkowe samochody oraz spędzić miły czas w towarzystwie innych entuzjastów.

Wykoleił się pociąg relacji Białygostok - Warszawa: podróżowało nim 150 pasażerów

Wykoleił się pociąg relacji Białystok - Warszawa: podróżowało nim 150 pasażerów

W czwartek, 24 sierpnia, rano doszło do wykolejenia pociągu PKP Intercity podróżującego na trasie Białystok-Warszawa Zachodnia. Zdarzenie miało miejsce w okolicach stacji Zielone Wzgórza w Białymstoku, kilkaset metrów za tunelem Fieldorfa-Nila, kierując się w stronę Warszawy. Na szczęście pociąg nie przewrócił się. Jednakże część składu opuściła tory, chociaż cały pojazd pozostawał na kołach.

Kebab w folii powodem pobicia: Instruktor sztuk walki vs właściciele kebabowni

Kebab w folii powodem pobicia: Instruktor sztuk walki vs właściciele kebabowni

Wakacyjne wyjazdy często kojarzą się z relaksem i miłymi chwilami. Niestety, nie zawsze tak jest. W Augustowie, znanym letniskowym miejscu, do którego wielu z nas udaje się na wypoczynek, doszło do niecodziennej sytuacji w jednym z lokali gastronomicznych. Sprawa zawiniętego w folię kebaba przerodziła się w bitwę. Oto co się wydarzyło.

Ptakom podobni nad Łomżą. Zaproszenie na Finał XXV Motoparalotniowych Mistrzostw Polski

W piątek, 18 sierpnia o zmroku, widowisko na łomżyńskim niebie! W sobotę, 19 sierpnia, finał Motoparalotniowych Mistrzostw Polski i Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego.

Na Podlasiu ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

Na Podlasiu ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

Wyjazdy na wakacje za granicę, prace remontowe, czy dodatkowa praca zawodowa – to tylko niektóre z aktywności osób przyłapanych na niewłaściwym wykorzystywaniu zwolnienia lekarskiego. ZUS podsumował wyniki kontroli zwolnień w pierwszym półroczu tego roku.

Święto Wojska Polskiego – Piknik wojskowy „Silna Biało-Czerwona” w Hajnówce

15 sierpnia to szczególna data nie tylko dla żołnierzy, ale również dla wszystkich Polaków. Tego dnia obchodzimy Święto Wojska Polskiego, ustanowione na pamiątkę zwycięskiej nad bolszewikami Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, która na kartach historii zapisała się jako "Cud nad Wisłą".

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany na S8

Transport nielegalnych odpadów zatrzymany na S8

Funkcjonariusze podlaskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Białegostoku zatrzymali nielegalny transport odpadów. Spalona przyczepa samochodowa przewożona była bez odpowiednich zezwoleń oraz bez zgłoszenia w Systemie Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT). Organizatorom transportu grożą kary pieniężne.

Znowu pojedziemy pociągiem do Łomży

Znowu pojedziemy pociągiem do Łomży

Mieszkańcy Łomży i czterech podlaskich gmin po latach zyskają dostęp do kolei. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podlaskiego umowę na realizację inwestycji z rządowego „Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej Kolej Plus do 2029 roku”. Szacunkowa wartość projektu to 430 mln zł.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk