Podlaskie

Białostoccy policjanci podjęli niecodzienną interwencję na terenie miasta. Mundurowi otrzymali zgłoszenie od mężczyzny objętego kwarantanną, który oznajmił: „za pięć minut flacha i pizza inaczej sam pójdę i będę zarażał...”. Teraz bezmyślnym zachowaniem mężczyzny zajmie się sąd.
czwartek, 19 marzec 2020 18:17

„Zapiski oficera Armii Czerwonej” online

Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku zaprasza widzów do obejrzenia spektaklu online. Internauci będą mogli obejrzeć kultowe „Zapiski oficera Armii Czerwonej”.
Większość pracowników każdego dnia pije jedną, dwie, a nawet więcej filiżanek kawy. W każdym biurze znajduje się ekspres lub chociażby słoik z kawą i czajnik. Zdania na temat tej używki są podzielone, jedni uważają, że jest zdrowa, inni unikają jej jak ognia. Warto zapoznać się z alternatywnymi źródłami dodatkowej energii,…
Czy zdajesz sobie sprawę, że nawet co drugi dorosły Polak posiada zobowiązanie kredytowe, a największą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe na dowolny cel? Na szczęście doskonale radzimy sobie z ich spłatą - mieszkańcy naszego kraju plasują się na podium, patrząc na całą Europę w kwestii niezalegania z comiesięcznymi płatnościami.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z polsko-białoruskiego przejścia granicznego w Bobrownikach ujawnili próbę przemytu do Polski skór zwierząt objętych ochroną. Skórę wydry europejskiej oraz skórę bobra europejskiego ukrył w swoim samochodzie 42-letni obywatel Rosji.
83 osoby z województwa podlaskiego pobiera świadczenie honorowe z ZUS. Przyznawane jest ono seniorom, którzy ukończyli 100 lat. Najstarsza wiekowa pani w naszym województwie ma 108 lat i mieszka w powiecie augustowskim . Od marca dla nowych stulatków świadczenie będzie wyższe i wyniesie 4 294,67zł brutto.
Powiedzenie "polegać jak na Zawiszy" pasuje idealnie do lekkoatletów i trenerów „PREFBET ŚNIADOWO” Łomża. Po raz kolejny z imprezy mistrzowskiej biegacze tego najlepszego łomżyńskiego klubu wracają z medalami. Tym razem na Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych nasi zawodnicy zdobyli 2 medale.
Ośrodek Kultury Fizycznej w Łapach zaprasza wszystkich biegaczy do udziału w cyklu biegowym “Cztery Pory Roku”. Organizatorzy zapewniają znakomitą atmosferę i rywalizację na wysokim poziomie!
Policjanci z białostockiej "patrolówki" zatrzymali 28-latka podejrzanego o posiadanie, uprawę i udzielanie narkotyków. Mundurowi zabezpieczyli ogółem blisko 300 gramów marihuany. 28-latek usłyszał już zarzuty, a jego dalszym losem zajmie się sąd.
Kupując mieszkanie od dewelopera, zwykle staje się przed koniecznością przeprowadzenia dużego remontu. Prace wykończeniowe mogą trwać wiele tygodni, jeżeli podejdzie się do nich w nieprzemyślany sposób. Aby uniknąć konieczności długiego oczekiwania na możliwość przeprowadzki do nowego lokum, warto wybrać sprawdzoną ekipę wykończeniową. Sprawdź, co powinna wykonać ekipa remontowa Warszawa.
Od 2 września do końca roku w województwie podlaskim ZUS przyjął prawie 18 tys. wniosków o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Oznacza to, że 68 proc. szacunkowej liczby uprawnionych do tego świadczenia, już dopełniło formalności. W grudniu Oddział wypłacał już 6,5 tysiącu osobom przyznany dodatek.
Wynik policyjnej kontroli osobowego volkswagena wykazał, że wskazanie jego licznika zostało zaniżone o ponad 300 000 kilometrów. Policjanci z suwalskiej "drogówki" od 1 stycznia korzystają już z nowych uprawnień. W ich ramach sprawdzają zapisy z samochodowych drogomierzy. Przypominamy, że zgodnie z prawem, zmiana wskazania drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem.