Podlaskie

Powrót do kultury w realu na pewno cieszy wielu z nas, jednak zanim jeszcze było to możliwe, Dom Kultury w Łapach przygotował ciekawą formę prezentacji wystawy rysunku.
poniedziałek, 19 kwiecień 2021 16:32

Olimpijka w klubie Prefbet-Sonarol

W minionym tygodniu do Klubu Sportowego PREFBET – SONAROL dołączyła nowa, znakomita zawodniczka. Tą biegaczką jest olimpijka z Rio de Janeiro(2016), maratonka Iwona Bernardelli. Nowa zawodniczka jest 33-krotną medalistką Mistrzostw Polski (w tym 10 złotych), uczestniczką Mistrzostw Europy, Świata, Pucharu Europy oraz aktualną rekordzistką Polski w biegu na 20 km…
piątek, 16 kwiecień 2021 07:08

KAS i CBŚP rozbiły gang handlujący gazem

Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) i Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP), pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach, rozbiły zorganizowaną grupę przestępczą. Zatrzymani wprowadzali do obrotu gaz grzewczy jako napędowy LPG, bez opłacania należnych opłat i podatków. Podczas akcji zatrzymano 17 osób i przeszukano 70 obiektów. Wzięło w niej udział blisko…
Podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wykryła oszustwo związane z nieprawidłowym rozliczaniem podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Jeden z podatników stosując tzw. agresywną optymalizację podatkową zaniżył swój przychód o ponad 13 mln zł. Kontrolowany podatnik musi zapłacić 3,5 mln zł należnego podatku PIT wraz z odsetkami.
Nagła awaria i uszkodzenie opony może spotkać każdego z nas w najmniej oczekiwanym momencie. Warto zawczasu wpisać do listy kontaktów w telefonie numer do sprawdzonego i zaufanego mobilnego serwisu wulkanizacyjnego, który pomoże Ci podczas problemu z oponami.
Przemyt 20 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z kolejowego przejścia granicznego w Siemianówce. Kontrabanda ukryta była w jednym z wagonów pociągu towarowego wjeżdżającego do Polski z Białorusi.
Podlaska Krajowej Administracja Skarbowa (KAS) udaremniła przemyt do Polski 650 tys. paczek białoruskich papierosów. Kontrabanda została przechwycona na przejściu granicznym w Kuźnicy. Wartość zabezpieczonych przez KAS papierosów to ponad 9,5 mln zł.
Blisko 400 szt. towarów naruszających prawo własności przemysłowej zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z Łomży. Podrobione perfumy oraz odzież i galanterię mundurowi wykryli w jednym z łomżyńskich sklepów oraz podczas kontroli przesyłek kurierskich. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru to ponad 200 tys. zł.
Przestępcy uszkadzają oponę, a następnie korzystają z odwróconej uwagi kierowcy i kradną cenne przedmioty z wnętrza samochodu. Tylko w ostatnim czasie suwalscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela z dokumentami w ten sposób. Ostrzegamy przed kradzieżą „na koło”, "na kolce".
czwartek, 04 luty 2021 17:40

Ujawniono klon pojazdu

Funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach zatrzymali samochód kempingowy wart 150 tys. zł, który w bazach informacyjnych figurował jako sklonowany.
Nowy, nieoznakowany samochód policyjny zasilił flotę zambrowskiej Policji. Na zakup radiowozu podlaski samorząd przekazał 80 tys. zł dotacji z budżetu województwa. We wtorek (26.01) wicemarszałek Marek Olbryś wraz z inspektorem Arturem Żebrowskim, Komendantem Powiatowym Policji w Zambrowie, dokonali odebrania pojazdu.
Funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali na obwodnicy Konarzyc podejrzanie poruszający się pojazd. Samochód miał uszkodzone opony, a jak się później okazało od kierującej czuć było alkohol.