Podlaskie

środa, 05 sierpień 2020 19:40

Oto nominowani do Podlaskiej Marki 2019

Znamy długo wyczekiwaną listę nominowanych do nagrody Podlaska Marka 2019! Spośród ponad 150 kandydatów kapituła konkursowa wytypowała po 3 marki w każdej z 9 kategorii, czyli 27 wyjątkowych firm, usług i inicjatyw regionalnych. Swoje produkty województwo podlaskie będzie wybierać już po raz 16.
środa, 29 lipiec 2020 18:53

Ciało kobiety w studni

28 lipca 2020 r. o godzinie 7:33 do SK KP PSP w Kolnie wpłynęło zgłoszenie, że do studni znajdującej się na jednej z posesji w miejscowości Rydzewo-Świątki gm. Kolno, prawdopodobnie wpadła starsza kobieta. Zgłaszający widzi ubrania unoszące się na powierzchni wody, studnia zbudowana jest z około 30 kręgów.
Prof. Sławomir Bakier stworzył grzybową kompozycję leczniczą, która zwalcza groźną chorobę zakaźną, tzw. zgnilca amerykańskiego. Pomysł naukowca – drugi w zakresie leczenia pszczół – czeka na patent.
Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej pobierają wymazy od pracowników sezonowych zatrudnionych w rolnictwie. Na plantacji borówek w powiecie sokólskim wymazy zostały pobrane już od 740 osób.
Po dwóch miesiącach opóźnienia lekkoatleci rozpoczęli sezon startowy. Znakomicie wypadli zawodnicy „PREFBETU”, którzy w ciągu sześciu dni startowali w 4-ech miastach Polski. Po startach w Białymstoku (2 razy), Olsztynie, Warszawie i Łodzi, aż osiem osób uzyskało minima na Mistrzostwa Polski w swoich kategoriach wiekowych oraz ustanowiono 30 rekordów życiowych.
Sierpień to środek lata, który sprzyja wszelkim niecodziennym aktywnościom. Kiedy jak nie latem warto nadrobić muzyczne zaległości? Oto wydarzenia w Warszawie, których wręcz nie wypada pominąć. Pełne emocji i dźwiękowych wycieczek – spójrz na nasze koncertowe propozycje w Warszawie.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przechwycili w Budzisku transport ponad 18,5 tysiąca paczek przemycanych papierosów. Nielegalne wyroby tytoniowe, których szacunkowa wartość rynkowa wynosi ponad 260 tysięcy złotych, ukrył w ciężarówce 59-letni mieszkaniec woj. podlaskiego.
Problem gryzoni spędza sen z powiek wielu właścicielom i zarządcom nieruchomości. Według prawa, maja oni obowiązek dbania o właściwy stan sanitarny swoich budynków, włączając w to walkę z gryzoniami, które raz zlikwidowane, mają tendencję do ciągłego powracania w ulubione miejsca.
Przeprowadzka to zawsze temat męczący i nużący, jednak możemy sobie łatwo pomóc, jeżeli przygotujemy się do niej w odpowiedni sposób. De facto zacząć powinniśmy jeszcze przed włożeniem pierwszej rzeczy do kartonu - im lepiej przemyślimy naszą strategię, tym mniej wysiłku będzie nas to kosztować. Jak zatem zaplanować przeprowadzkę tak, aby…
W tym roku rolnicy po raz trzeci przez internet składają wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW. Do środy 29 kwietnia do ARiMR wpłynęło ich ponad pół miliona. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi podjął decyzję o przedłużeniu do 15 czerwca 2020 r. terminu składania wniosków.
Dwa gabinety stomatologiczne w Białymstoku i Suchowoli oraz dentobus stacjonujący pod szpitalami jednoimiennymi w Łomży i Białymstoku udzielają pomocy osobom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem i chorym na Covid-19.
Białostoccy policjanci podjęli niecodzienną interwencję na terenie miasta. Mundurowi otrzymali zgłoszenie od mężczyzny objętego kwarantanną, który oznajmił: „za pięć minut flacha i pizza inaczej sam pójdę i będę zarażał...”. Teraz bezmyślnym zachowaniem mężczyzny zajmie się sąd.