ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Nowe Piekuty

81 lat później: Gmina Nowe Piekuty pamięta o zamordowanych mieszkańcach

W Krasowie-Częstkach (gmina Nowe Piekuty) odbędzie się uroczystość upamiętniająca tragiczne wydarzenia sprzed 81 lat. 17 lipca 2024 roku mieszkańcy gminy i zaproszeni goście oddadzą hołd zamordowanym w czasie II wojny światowej mieszkańcom tej wsi.

Już w niedzielę! Emocjonujące zawody w powożeniu zaprzęgami w gminie Nowe Piekuty

 Miłośnicy jeździectwa i tradycyjnych zaprzęgów konnych mają powód do radości! 21 lipca 2024 roku w Stajni Jabłonka (gmina Nowe Piekuty) odbędą się I Amatorskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Jednokonnymi i Parokonnymi. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy sportową rywalizację z pielęgnowaniem lokalnych tradycji.

Oddano do użytku wyremontowany odcinek drogi Jabłoń Spały – Rzące [foto]

Dziś, 2 lipca 2024 roku, miało miejsce oficjalne oddanie do użytku wyremontowanej drogi powiatowej Nr 2065B na odcinku Jabłoń Spały – Rzące. Prace remontowe realizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych „TRAKT” Sp. z o.o..

Utrudnienia na przejściu dla pieszych w Jabłoni Kościelnej – ważne informacje dla podróżnych

Sarinż Sp. z o.o., Wykonawca m.in. przejścia dla pieszych pod torami linii kolejowej nr 6 w miejscowości Jabłoń Kościelna w ramach projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew – Białystok” informuje, że w okresie od 5 lipca 2024r. od godziny 23.59 do 2 sierpnia 2024r. do godziny 23.59 korzystanie z przejścia dla pieszych w poziomie torów będzie utrudnione, z uwagi na prace wykonywane przez Wykonawcę.

Parafia w Nowych Piekutach zyska odnowiony ołtarz i chrzcielnicę [foto]

W Urzędzie Gminy Nowe Piekuty podpisana została umowa na renowację zabytków Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Kazimierza w Nowych Piekutach. W obecności wójta gminy Marka Kaczyńskiego oraz kierownika Referatu IKOŚiR Leszka Dąbrowskiego, proboszcz parafii ks. Tadeusz Sołtysik oraz lider Konsorcjum "Pokorni" Maria Pokorna-Paruszkiewicz, sfinalizowali projekt renowacji.

Czyżew: Zamknięcie ulicy Złote Jabłko - informacje dla mieszkańców

Droga Piekuty Urbany – Łopienie Jeże będzie czasowo zamknięta

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg „BITUM” Sp. z o.o. informuje, iż w okresie 17.06.2024 r. –21.06.2024 r. planowane są roboty związane z wymianą przepustów w gminie Nowe Piekuty.

14 czerwca - telefony w Urzędzie Gminy Nowe Piekuty nieczynne

W związku z planowaną modernizacją centrali telefonicznej, Urząd Gminy Nowe Piekuty informuje, że w najbliższy piątek, 14 czerwca 2024 roku, od godziny 12:00 do 15:30, telefony stacjonarne będą nieczynne.

Młodzi szachiści rywalizowali w Nowych Piekutach [foto]

W Nowych Piekutach odbył się II Wiosenny Turniej Szachowy pod patronatem Wójta Gminy Nowe Piekuty. W rozgrywkach wzięło udział 15 młodych szachistów z terenu gmin Nowe Piekuty i Szepietowo. Turniej trwał ponad trzy godziny, dostarczając uczestnikom i widzom wiele emocji sportowych.

Wielki Dzień Dziecka w Jabłoni Kościelnej: Sportowe emocje i rodzinne atrakcje [foto]

4 czerwca 2024 roku w Jabłoni Kościelnej odbył się Sportowy Rodzinny Dzień Dziecka z Aktywną Szkołą. Wydarzenie przyciągnęło dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowych Piekutach i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jabłoni Kościelnej, ich wychowawców, rodziny oraz zaproszonych gości. To trzecia edycja jednej z większych imprez w regionie, zorganizowanej przez Gminę Nowe Piekuty, ZSP w Jabłoni Kościelnej wraz z Radą Rodziców, Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach oraz Fundację Orły Sportu w ramach programu Aktywna Szkoła, wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Nowe Piekuty: Wyjątkowy koncert dedykowany matkom [foto]

W miniony piątek, 31 maja 2024 roku, w Izbie Tradycji Regionalnej Rolnictwa w Nowych Piekutach odbył się wyjątkowy koncert muzyczny dedykowany wszystkim matkom.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk