Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

Radomir

WysMaz24 1135 x 150 px

Czyżew

W Czyżewie otwarto nowy wiadukt. Kosztował 40 mln zł [foto]

Kierowcy w Czyżewie korzystają z bezkolizyjnego skrzyżowania nad linią Warszawa – Białystok. Wygodna przeprawa nad torami umożliwia łatwiejszy dojazd w rejon miasta przy stacji kolejowej, zapewnia też bezpieczny i sprawny ruch pociągów. Inwestycja o wartości prawie 40 mln zł jest dofinansowana z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Czyżew: Ponad 400 uczniów przystąpiło do przeciągania liny [foto]

28 września 2023 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Czyżewie jako jedyni w naszym powiecie przystąpili do realizacji programu #BeActive w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. W Czyżewie wybrano przeciąganie liny jako główną dyscyplinę sportową na ten dzień. Wydarzenie zgromadziło ponad 400 uczestników - dziewcząt i chłopców z klas od 1 do 8.

Czyżew: Włodzimierz Dudek edukuje młodzież o zagrożeniach związanych z uzależnieniami [foto]

„Twoje decyzje to Twoje życie” – tak brzmiał tytuł spotkania zorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie, mającego na celu poruszenie problemów alkoholowych i uzależnień wśród młodzieży. Wydarzenie odbyło się 27 września i zgromadziło uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz klas starszych Szkoły Podstawowej z Czyżewa.

Rail Baltica odc. Czyżew – Białystok: pierwsze pociągi pojadą nowym mostem nad Narwią

Rail Baltica odc. Czyżew – Białystok: pierwsze pociągi pojadą nowym mostem nad Narwią

Gotowy są nowe mosty kolejowe nad Narwią w Uhowie. Największa, bo prawie dwustumetrowa przeprawa na podlaskim odcinku trasy Rail Baltica, zapewni szybkie i bezpieczne podróże oraz sprawny przewóz towarów. Budowa realizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za 46 mln zł jest współfinansowana ze środków instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Czyżew: Naładuj się pozytywną energią i humorem na spotkaniu z Jackiem Łapińskim

Czyżew: Naładuj się pozytywną energią i humorem na spotkaniu z Jackiem Łapińskim

29 września o godzinie 11:00 w Bibliotece Publicznej w Czyżewie odbędzie się spotkanie z Jackiem Łapińskim. Gość specjalny to znany pisarz, prawnik, przedsiębiorca, a także pasjonat psychologii pozytywnej. Jest on autorem książek, takich jak "Dlaczego warto czytać", "Z uśmiechem Ci do twarzy" oraz "Jak być lepszym człowiekiem".

Czyżew: Intensywne prace remontowe na ulicach Okrężnej, Niepodległości i Wesołej [foto]

Trwają intensywne prace remontowe na ulicach Okrężnej, Niepodległości i Wesołej w Czyżewie. Inwestycja rozpoczęła się w okresie wakacyjnym i jej wartość wynosi prawie 4 mln 200 tys. złotych. 

Turniej o Puchar Burmistrza Czyżewa zakończony [foto]

21 września 2023 r., na boisku Orlik w Czyżewie, odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej dla Dzieci i Młodzieży o Puchar Burmistrza Czyżewa. Turniej otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Czyżewie, Radosław Sienicki, który w imieniu Burmistrz Anny Boguckiej życzył wszystkim zawodnikom dobrej zabawy sportowej i rywalizacji fair-play. W rywalizacji wzięły udział drużyny z różnych klas szkolnych oraz drużyna z ORLIKA.

95 lat OSP w Rosochatem Kościelnem: Nowy samochód i odznaczenia dla zasłużonych [foto]

W niedzielę, 17 września 2023 roku, Rosochate Kościelne świętowało 95-lecie lokalnej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Wydarzenie zgromadziło licznych gości i przedstawicieli władz, którzy podkreślili znaczenie i wkład jednostki w poprawę bezpieczeństwa na terenie gminy Czyżew i powiatu wysokomazowieckiego.

Czyżew upamiętnił zesłańców na Sybir i ofiary agresji sowieckiej [foto]

Czyżewskie uroczystości upamiętniające Światowy Dzień Sybiraka oraz 84. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę zorganizowano w poniedziałek 18 września. Wydarzenie miało miejsce przy Pomniku Zesłańców Sybiru i zgromadziło delegacje oraz mieszkańców regionu.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk