Wysokie Mazowieckie

E-wizyty w ZUS cieszą się coraz większą popularnością. Codziennie korzysta z nich kilkaset osób w całym kraju. Od poniedziałku podczas wideorozmowy można spotkać się także z doradcą ds. ulg i umorzeń.
Wysokomazowieccy dzielnicowi kilkukrotnie w ciągu doby, sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby samotne, bezdomne. Są to między innymi opuszczone i niezabezpieczone posesje czy altanki działkowe. Zawiadamiajmy służby widząc, że ktoś potrzebuje pomocy! Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112, aby uratować komuś życie!
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 26 listopada 2020 r.
Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzież zuchwałą. Do zdarzenia doszło w budynku jednej ze stacji paliw. 29 i 24-latek ukradli puszkę z pieniędzmi przeznaczonymi na leczenie chorego dziecka. Mieszkańcy powiatu usłyszeli już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
W Wysokiem Mazowieckiem na dotychczasowym poziomie pozostawiono stawki podatków i opłat lokalnych, podatku od środków transportowych oraz opłaty za śmieci
Policjanci poszukują świadków śmiertelnego potrącenia rowerzysty. Do zdarzenia doszło 11 listopada 2020 roku na ulicy Kuczyńskiej w Ciechanowcu. Osoby, które były świadkami zdarzenia proszone są o kontakt pod numerami telefonów- 47 71 832 62, 47 71 832 00 lub numerem alarmowym 112.
Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali kierującego mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h. Kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.
Od 1 grudnia zmieniają się limity przychodów dla emerytów, którzy nie osiągnęli powszechnego wieku emerytalnego oraz rencistów. Kwoty są wyższe, więc seniorzy będą mogli więcej dorobić do swoich świadczeń.
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje, że Prezes Głównego Urzędu Statystycznego Komunikatem z dnia 10 listopada 2020 r. ogłosił, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w III kwartale 2020 r. wyniosło 5.168 zł 93 gr.
środa, 25 listopad 2020 18:22

Wysokie Mazowieckie. Biblioteka a COVID-19

W związku z drugą falą pandemii i decyzją o czasowym zawieszeniu działalności instytucji kultury, od 7 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Wysokiem Mazowieckiem znowu jest zamknięta, ale nie nieczynna.
W piątek, 20 listopada Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem zorganizował warsztaty online, którymi rozpoczął przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.
Zakończona została budowa dróg Kapitana Kazimierza Kamieńskiego, Witolda Pileckiego oraz Ogrodowej. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4 mln 153 tys zł. Wartość dofinansowania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych wyniosła 2 mln 059 tys. zł, środki własne 2 mln 093 tys. zł.