Wysokie Mazowieckie

Kolejni dwaj nieodpowiedzialni kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu drogowego. Mężczyźni prowadzili samochody będąc pod wpływem alkoholu. Jeden z nich kierował samochodem pomimo braku uprawnień. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Wysokomazowieccy kryminalni zabezpieczyli narkotyki, w tym m.in. amfetaminę i ekstazy. Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. 25-latek i 18-latek usłyszeli już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
poniedziałek, 13 lipiec 2020 22:12

Wysokie Mazowieckie. O bezpieczeństwie z harcerzami

Kontynuując działania na rzecz bezpiecznego wypoczynku w okresie letnim przedstawiciele wysokomazowieckiej Policji odwiedzili harcerzy "Leśna Gwardia" wyjeżdżających na obóz letni do Michałowa.
Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła końcowe dane dotyczące frekwencji w II turze wyborów prezydenckich.
Urzędujący prezydent Andrzej Duda zdobył 25 250 głosów (80,94%) w powiecie wysokomazowieckim. Na Rafała Trzaskowskiego swój głos oddało 5 947 mieszkańców powiatu (19,06%).
2 864 mieszkańców gminy Wysokie Mazowieckie oddało ważny głos w II turze wyborów prezydenckich. Frekwencja wyniosła 68,28%. Najwięcej głosów uzyskał Andrzej Duda.
4 845 mieszkańców miasta Wysokie Mazowieckie oddało ważny głos w II turze wyborów prezydenckich. Frekwencja wyniosła 68,59%. Najwięcej głosów uzyskał Andrzej Duda.
Poznaliśmy kolejne dane dotyczące frekwencji wyborczej w II turze wyborów prezydenckich. Do godziny 17:00 do urn poszło 50,86% uprawnionych do głosowania mieszkańców województwa podlaskiego. W powiecie wysokomazowieckim frekwencja wyniosła 56,23%. W kraju 52,10%.
Poznaliśmy pierwsze dane dotyczące frekwencji wyborczej w II turze wyborów prezydenckich. Do godziny 12:00 do urn poszło 26,37% uprawnionych do głosowania mieszkańców województwa podlaskiego. W powiecie wysokomazowieckim frekwencja wyniosła 28,33%. W kraju frekwencja wyniosła 24,73%.
Dyrektor białostockiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad poinformował podczas piątkowej (10.07) konferencji prasowej o wysłaniu do Dziennika Urzędowego UE ogłoszenia o przetargu na "Przejście przez Wysokie Mazowieckie". To czterokilometrowy odcinek DK 66. - To święto dla naszego miasta, doczekaliśmy się - powiedział burmistrz Jarosław Siekierko. W konferencji uczestniczyli…
Burze, grad i silny wiatr - synoptycy IMGW-PIB wydali ostrzeżenie drugiego stopnia m.in. dla powiatu wysokomazowieckiego. 
Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Białymstoku wypłacił już 2,6 mln zł w ramach dodatku solidarnościowego. Świadczenie jest pomocą finansową dla pracowników, których dotknęły skutki pandemii. Prawo do dodatku w wysokości 1400 zł przysługuje osobom, które po 15 marca 2020 r. straciły pracę lub ich umowa wygasła z powodu COVID-19.