Sokoły

poniedziałek, 01 czerwiec 2020 14:56

Sokoły. Nielegalna "fabryka" papierosów u 26-latka

Kryminalni ustalili mężczyznę zajmującego się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli maszyny do nabijania i krojenia tytoniu, gotowe papierosy, gilzy, krajankę tytoniową oraz liście tytoniu.
Policjantka i profilaktyk wysokomazowieckiej Policji rozmawiały z dziećmi o bezpieczeństwie ... online. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo na drodze. Z relacji uczniów wynika, że był to trafiony pomysł.
Dzieci uczęszczające na zajęcia w Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Sokołach postanowiły, z okazji Dnia Matki, śpiewająco podziękować swoim mamom. Wykonały, przy akompaniamencie Piotra Ostrowskiego, piosenkę „Kropelka”.
22 maja w Zespole Szkół Rolniczych im. Stefanii Karpowicz w Krzyżewie otwarta została przyszkolna pasieka pokazowa. To realizacja projektu współfinansowanego ze środków budżetu województwa podlaskiego.
poniedziałek, 25 maj 2020 09:04

Sokoły. Tragiczny wypadek. Nie żyje 15-latek

Wczoraj, około godziny 21:40 doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W okolicach miejscowości Jeńki zgiął 15-letni motorowerzysta.
Ruszają konsultacje społeczne dotyczące opracowania dokumentacji na budowę obwodnicy Sokół w ciągu drogi wojewódzkiej nr 678. Z uwagi na zakaz organizowania zgromadzeń, swoje uwagi można składać jedynie drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną.
Komunikat Wójta Gminy Sokoły Józefa Zajkowskiego o wznowieniu działalności przedszkoli.
18-letni kierujący zatrzymany przez policjantów wysokomazowieckiej drogówki stracił prawo jazdy. Policyjny miernik prędkości wskazał, że samochód jechał z prędkością 99 km/h, gdzie ograniczenie na tym odcinku drogi wynosiło 50 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem oraz punktami karnymi. W związku z tym, iż kierowca posiadał uprawnienia mniej niż 2…
Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę forda. Mężczyzna miał w organizmie prawie promil alkoholu. 38-latek poza prowadzeniem w stanie nietrzeźwości miał również orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Wsiadając za kierownicę zaryzykował nie tylko swoje życie, ale również życie swojego 4-letniego dziecka.
wtorek, 21 kwiecień 2020 17:04

Pożar lasu w gminie Sokoły

Wczoraj (20.04) w nocy doszło do pożaru ściółki w lesie w okolicach miejscowości Noski Śnietne w gminie Sokoły.
poniedziałek, 20 kwiecień 2020 18:40

Ogłoszenie Wójta Gminy Sokoły. Otwarcie targowiska

Wójt Gminy Sokoły informuje, że od dnia 21.04.2020 r. zostaje otwarte Targowisko w Gminie Sokoły.
W dość nietypowych warunkach przeprowadzono w dniu dzisiejszym (31.03) XIII Sesję Rady Gminy Sokoły.