Kobylin-Borzymy

Znaczna część studentów podczas wakacyjnej przerwy od nauki podejmuje prace sezonowe. Najczęściej podpisują umowy cywilnoprawne, czyli zlecenia lub o dzieło. Zdarza się, że pracodawca podpisuje ze studentem umowę o pracę. Decydując się na podjęcie zatrudnienia warto wiedzieć, z jakich świadczeń możemy skorzystać, gdy odprowadzane są składki na ubezpieczenia społeczne.
Fala upałów nadciągnęła nad Polskę. Dzisiaj (18.06) w naszym województwie temperatura może wynieść nawet 32°C.
Powiatowy Urząd Pracy w Wysokiem Mazowieckiem przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 17 czerwca 2021 r.
Ministerstwo Finansów otrzymuje zgłoszenia o połączeniach telefonicznych, w których osoba dzwoniąca lub automat informuje odbiorców o przeprowadzeniu „nieautoryzowanej transakcji bankowej".
Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach zaprasza na warsztaty pracowników instytucji kultury, fundacji, stowarzyszeń, edukatorów i menedżerów i wszystkich zainteresowanych tego rodzaju sztuką z woj. podlaskiego.
W dniu 14 czerwca 2021 r. swoje święto obchodził urodzony sto lat temu Pan Antoni Milewski z miejscowości Pszczółczyn.
Wysokomazowieccy policjanci apelują o zabezpieczanie jednośladów, zwłaszcza pozostawianych w klatkach schodowych, czy też „na chwilę” podczas robienia zakupów. W takich miejscach, zabezpieczenia techniczne mogą skutecznie zniechęcić do kradzieży.
Stany kont ubezpieczonych, zawierające składki na ubezpieczenie emerytalne, wzrosły o 5,41 proc. Ten przyrost, to wynik czerwcowej waloryzacji kapitału zgromadzonego w ZUS. Środki na kontach zwiększył się łącznie o niemal 164 mld zł.
Już niedługo upragnione przez dzieci wakacje. Wysokomazowieccy policjanci prowadzą działania związane z zapewnieniem najmłodszym bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku. W związku z tym spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kobylinie-Borzymach, Szkoły Podstawowej w Ciechanowcu oraz Szkoły Podstawowej numer 1 w Wysokiem Mazowieckiem, z którymi omówili bezpieczne zachowania w…
wtorek, 15 czerwiec 2021 17:28

Ponad 7 mln użytkowników ma profil na PUE

Już ponad 7 mln osób założyło swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. PUE w bardzo prosty sposób umożliwia dostęp do szeregu usług świadczonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Działacze opozycji antykomunistycznej i represjonowani z powodów politycznych mogą wystąpić do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o przeliczenie wysokości emerytury, renty oraz kapitału początkowego. Dzięki wprowadzonym nowym okresy składkowe, świadczenia będzie wyższe.
Powiatowy Urząd Pracy w Zambrowie przesłał nam aktualne oferty pracy według stanu na dzień 14 czerwca 2021 r.