miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Ciechanowca
foto: PUW

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Ciechanowca

15 listopada Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg nieograniczony na budowę obwodnicy Ciechanowca. Ta długo wyczekiwana inwestycja, realizowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 690, ma kluczowe znaczenie dla rozwoju infrastruktury drogowej gminy.

Jak informuje Eugeniusz Święcki Burmistrz Ciechanowca: - Obwodnica Ciechanowca od dawna była przedmiotem dyskusji i oczekiwań społeczności lokalnej. Długotrwały ruch tranzytowy, który przechodził przez miasto, przyczyniał się do wzrostu natężenia ruchu i stanowił wyzwanie dla mieszkańców oraz infrastruktury drogowej. Dlatego też ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy jest wydarzeniem o kluczowym znaczeniu.

Obwodnica Ciechanowca zostanie zrealizowana z budżetu województwa oraz środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na ten cel przeznaczono imponującą kwotę 124 milionów złotych, co świadczy o zaangażowaniu i priorytecie. Ta inwestycja jest nie tylko krokiem naprzód dla Ciechanowca, ale także znaczącym wsparciem dla bezpieczeństwa drogowego oraz poprawy jakości życia mieszkańców. Eliminacja ruchu tranzytowego z głównych arterii miasta będzie miała pozytywny wpływ na środowisko, redukcję hałasu oraz zwiększenie komfortu codziennego.

Planowana obwodnica Ciechanowca to nie tylko droga, lecz także szansa na rozwój lokalnej gospodarki poprzez poprawę dostępności i komunikacji z innymi regionami. Skrócenie czasu podróży, zmniejszenie korków oraz ułatwienie transportu towarów będą kluczowymi korzyściami dla biznesu i mieszkańców.

Inwestycja w budowę obwodnicy Ciechanowca stanowi wyraz determinacji w rozwijaniu infrastruktury drogowej, za co serdecznie dziękuję Marszałkowi Województwa Podlaskiego Arturowi Kosickiemu, Staroście Wysokomazowieckiemu Bogdanowi Zielińskiemu, Poseł na Sejm RP Aleksandrze Łapiak, Wiceprzewodniczącemu Sejmiku Województwa Podlaskiego Łukaszowi Siekierce, dyrektorowi PZDW Mariuszowi Nahajewskiemu oraz obecnemu rządowi Rzeczypospolitej Polskiej.

Z niecierpliwością oczekujemy na rozwój wydarzeń i dalsze postępy w realizacji tego kluczowego projektu drogowego dla Ciechanowca - dodaje Święcki.

 

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk