miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Czyżew: Willa Generała Jana Roszkowskiego zdobywa milion złotych w konkursie
foto: UM w Czyżewie

Czyżew: Willa Generała Jana Roszkowskiego zdobywa milion złotych w konkursie "Nasz Zabytek

Kiedy chodzi o zabytki, Czyżew pokazał, że może rywalizować z największymi. Dziś, burmistrz Anna Bogucka z radością ogłosiła, że zabytkowa Willa Generała Jana Roszkowskiego, znana mieszkańcom jako "Apteka pod wieżą", wygrała I Konkurs "Nasz Zabytek" organizowany przez Fundację Most the Most.

W konkursie brano pod uwagę obiekty z pięciu województw. Zgłoszeń wpłynęło aż 2888, dotyczących 215 zabytkowych obiektów, w tym 1017 zgłoszeń na 21 zabytków z województwa podlaskiego.

"Apteka pod wieżą" wyłoniła się jako zwycięzca dla województwa podlaskiego, co oznacza dofinansowanie w wysokości 1 miliona złotych na rewaloryzację i przywrócenie obiektu do jego dawnej świetności.

- "Przed nami kolejne kroki – II Konkurs na wybór pomysłów na sposób użytkowania Willi Generała Jana Roszkowskiego. Na tym etapie oddamy głos mieszkańcom, aby wyłonić najlepsze pomysły na jej nową lub dodatkową funkcję społeczną, która spełni oczekiwania mieszkańców Gminy Czyżew i okolic. Nabór wniosków rozpocznie się już 22 maja" - informuje Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka.

Mamy nadzieję, że dzięki pozyskanym środkom, Willa Generała Jana Roszkowskiego w niedługim czasie wróci do swojej dawnej świetności oraz będzie aktywnie użytkowana przez mieszkańców.

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk