Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Kulesze Kościelne: kolarska uczta z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

Kulesze Kościelne: kolarska uczta z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

stomadica wysokie mazowieckie

W Kuleszach Kościelnych odbył się drugi Kolarski Wyścig Szosowy o Puchar Starosty Wysokomazowieckiego. Zmagania sportowe zgromadziły na starcie ponad 150 uczestników.

Wydarzenie, które miało miejsce 3 maja 2023 roku, stanowiło część obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W zawodach wzięli udział cykliści w różnym wieku, od najmłodszych, mających zaledwie 5 lat, po najstarszych, którzy przekroczyli sześćdziesiątkę.

Zawodnicy przyjechali z różnych regionów Polski, m.in. z województw mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego. Rywalizacja odbywała się na dystansach dostosowanych do wieku i możliwości zawodników, począwszy od 200 metrów dla najmłodszych uczestników, aż po niemal 50 km.

Wyścig został podzielony na szereg kategorii wiekowych, co pozwoliło każdemu, niezależnie od doświadczenia, zmierzyć się z wyzwaniem. Zawodnicy wystartowali o godzinie 14:00 na ulicy Głównej w Kuleszach Kościelnych, a emocje towarzyszące rywalizacji były odczuwalne przez wszystkich obecnych.

Impreza została zorganizowana przez Klub Sportowy Kulesze Kościelne, Podlaski Okręgowy Związek Kolarski, Gminę Kulesze Kościelne oraz Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem. Sukces tego wydarzenia pokazuje, że kolarski wyścig z okazji 3 Maja w Kuleszach Kościelnych stał się stałym punktem kalendarza imprez sportowych w gminie. Co więcej, zawody przyciągają coraz większą liczbę uczestników oraz kibiców, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu kolarstwem w regionie.

Nie tylko emocje sportowe, ale także integracja całych rodzin na trasie wyścigu, przyciąga coraz większą uwagę. Dzięki temu wydarzenie ma szansę stać się corocznym świętem kolarstwa, które łączy pokolenia w duchu zdrowej rywalizacji oraz promuje aktywny tryb życia.

Warto również podkreślić, że organizatorzy wyścigu przywiązali dużą wagę do bezpieczeństwa uczestników, zapewniając odpowiednie zabezpieczenia na trasie oraz opiekę medyczną. Wszystko to sprawiło, że zawody przeprowadzone zostały w miłej atmosferze, a uczestnicy mogli w pełni skoncentrować się na rywalizacji.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk