miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Radomir
Nowe Piekuty: Bieg przez pokolenia – dzieci, nauczyciele i wójt w hołdzie wolności [foto]
foto: UG Nowe Piekuty

Nowe Piekuty: Bieg przez pokolenia – dzieci, nauczyciele i wójt w hołdzie wolności [foto]

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada 2023 roku, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowych Piekutach stał się areną Biegu Niepodległości. Impreza zgromadziła uczniów z przedszkoli oraz szkół podstawowych nie tylko z Nowych Piekut, ale i z sąsiedniej Jabłoni Kościelnej. Wydarzenie cieszyło się również zainteresowaniem lokalnych księży, nauczycieli oraz przedstawicieli samorządu, wśród których znalazł się Marek Kaczyński, Wójt Gminy Nowe Piekuty.

Rozpoczynając od uroczystego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego, uczestnicy oddali hołd narodowym barwom. Następnie przystąpili do rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych, wykazując się sportową zaciętością oraz patriotycznym entuzjazmem. Każdy z uczestników mógł poczuć ducha współzawodnictwa, otrzymując na koniec pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe, które stanowiły dodatkową motywację do udziału.

Wydarzenie to, będące połączeniem aktywności fizycznej z narodowym patriotyzmem, stanowi ważny element w edukacji młodego pokolenia, podkreślając znaczenie święta 11 listopada. To także okazja do integracji lokalnej społeczności oraz promowania zdrowego stylu życia.

foto: UG Nowe Piekuty

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk