miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Oddaj krew, ratuj życie – akcja krwiodawstwa w Nowych Piekutach!

Oddaj krew, ratuj życie – akcja krwiodawstwa w Nowych Piekutach!

Urząd Gminy Nowe Piekuty oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowych Piekutach we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku zachęca mieszkańców do udziału w V Honorowej Akcji Krwiodawstwa. Wydarzenie to zaplanowano na niedzielę, 19 listopada 2023 roku, i stanowi ono kolejną okazję do podzielenia się cząstką siebie dla ratowania życia innych.

Akcja krwiodawstwa będzie trwała od godziny 8:00 do 13:30 i odbędzie się w krwiobusie, który zaparkuje przy Urzędzie Gminy. To wygodna forma dla wszystkich chętnych, aby w bezpiecznych warunkach, bez konieczności odwiedzania szpitala czy stacji krwiodawstwa, mogli oddać krew i tym samym wziąć udział w szczytnym celu.

Ważnym elementem wydarzenia jest rejestracja krwiodawców, która również będzie miała miejsce w Urzędzie Gminy. Zainteresowani mogą tam uzyskać wszelkie informacje dotyczące procesu oddawania krwi oraz spełnienia kryteriów, które uprawniają do zostania dawcą.

Oddanie krwi jest bezpieczne, szybkie i może uratować życie. Każda kropla jest na wagę złota, a regularne akcje krwiodawstwa są niezbędne, aby utrzymać odpowiedni poziom zapasów krwi, szczególnie w przypadku nagłych wypadków lub operacji.

Organizatorzy akcji podkreślają, że każdy zdrowy dorosły może przyczynić się do ratowania życia i zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w tym honorowym i życiodajnym działaniu.

19.11.2023 Nowe Piekuty

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk