ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Szepietowo świętowało: Bieg ulicami miasta i koncert patriotyczny [wideo/foto]

Szepietowo świętowało: Bieg ulicami miasta i koncert patriotyczny [wideo/foto]

stomadica wysokie mazowieckie

12 listopada 2023 roku na placu przed Urzędem Miejskim w Szepietowie odbył się "Koncert Piosenki Patriotycznej Szepietowo 2023". Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kultury i Tradycji Regionalnej Podlasie.

Impreza rozpoczęła się od "I Szepietowskiego Biegu Niepodległości", gdzie uczestnicy mieli do pokonania dystans 1918 metrów, symbolizujący rok odzyskania przez Polskę niepodległości. Po biegu główną scenę opanowali artyści, oferując publiczności bogaty program artystyczny.

Wśród występujących znalazł się Zespół Pieśni i Tańca Szepietowo na Ludowo, którego występ wzbogaciła Orkiestra Smyczkowa Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Wysokiego Mazowieckiego. Program uzupełniły występy solistów z ZPiT Szepietowo na Ludowo oraz artyści ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Wylinach-Rusi, którzy zaprezentowali zarówno znane, jak i mniej popularne pieśni patriotyczne.

Dodatkowo, organizatorzy zapewnili uczestnikom ciepły poczęstunek i gorące napoje, co jeszcze bardziej umiliło atmosferę wydarzenia. W trakcie koncertu odbyło się również symboliczne wręczenie chorągiewek w barwach narodowych oraz śpiewników, co pozwoliło zgromadzonym jeszcze intensywniej świętować narodowe święto.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk