Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Urzędnik w mundurze wojskowym przyjmuje petentów w Szepietowie [foto]

Urzędnik w mundurze wojskowym przyjmuje petentów w Szepietowie [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

W Wojskach Obrony Terytorialnej obchodzone jest dziś szczególne święto zatwierdzone przez Dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej i Ministra Obrony Narodowej. "Dzień dumy z munduru" to okazja dla żołnierzy służących w Wojskach Obrony Terytorialnej, którzy łączą życie wojskowe z pracą cywilną lub nauką, do reprezentowania swojej formacji w codziennym środowisku.

Zgodnie z założeniami tego święta, żołnierze mogą tego dnia nosić mundury w miejscach swojej codziennej aktywności zawodowej lub edukacyjnej. Inicjatywa ta ma na celu promowanie wartości i zadań Wojsk Obrony Terytorialnej oraz budowanie mostów między służbą wojskową a społecznością cywilną. Umożliwia także zwiększenie widoczności żołnierzy w społeczeństwie, podnosząc świadomość o ich roli i obowiązkach.

Inicjatywa ta wpisuje się również w szerszy projekt "Pracodawca przyjazny WOT", który ma na celu wspieranie żołnierzy w ich karierach cywilnych, zapewniając jednocześnie elastyczność w łączeniu obowiązków zawodowych z wojskowymi.

W ramach tego dnia szeregowa Joanna Papierz, żołnierz 15. batalionu lekkiej piechoty w Dąbrowie-Moczydłach, przyjmuje petentów w Urzędzie Miejskim w Szepietowie w umundurowaniu wojskowym.

sz3245677

foto: UM w Szepietowie

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk