Od płytki linoleum do dzieła sztuki - pokaz w Szepietowie [foto]

Od płytki linoleum do dzieła sztuki - pokaz w Szepietowie [foto]

BS w Wysokiem Mazowieckiem

W czwartek 26 września 2024 roku pracownia plastyczna Gminnego Ośrodka Kultury w Szepietowie gościła wyjątkowego artystę. Marek Turkot, uznany twórca linorytów z Ołdaków Polonii, podzielił się swoją pasją i umiejętnościami z lokalną społecznością.

Spotkanie zgromadziło uczestników koła plastycznego, ich rodziców oraz seniorów, którzy mieli okazję obserwować proces powstawania linorytu. Artysta zademonstrował, jak zwykła płytka linoleum przekształca się w matrycę, z której następnie powstaje unikalna odbitka.

Wydarzenie to zapoczątkowało wystawę prac Turkota, którą można oglądać na pierwszym piętrze GOK-u w Szepietowie do końca października bieżącego roku.

Marek Turkot od ponad dwóch dekad aktywnie uczestniczy w ogólnopolskich konkursach plastycznych, zdobywając liczne nagrody. Regularnie bierze udział w warsztatach doskonalących technikę linorytu. Jego dzieła były prezentowane na wystawach w różnych miastach Polski, między innymi w Warszawie, Krakowie, Łomży, Toruniu i Białymstoku.

Poza sztuką, Turkot jest zapalonym rowerzystą. Podczas swoich wypraw po Mazowszu i Podlasiu czerpie inspiracje do swoich prac, uwieczniając piękno lokalnego krajobrazu w formie linorytów.

Osoby zainteresowane twórczością artysty mogą znaleźć więcej informacji na jego profilu na Facebooku https://www.facebook.com/marek.turkot.3

foto: GOK Szepietowo

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk