ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Wysokie Mazowieckie: 4 tony węgla nigdy nie dotarły, a 7 tys. zł przepadło
foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokie Mazowieckie: 4 tony węgla nigdy nie dotarły, a 7 tys. zł przepadło

stomadica wysokie mazowieckie

Wysokomazowieccy policjanci ostrzegają przed próbami wyłudzenia przy sprzedaży opału. Kilka dni temu, mieszkaniec powiatu, stracił ponad 7 tysięcy złotych po wpłaceniu pieniędzy na zakup 4 ton węgla. Mężczyzna był przekonany, że rozmawia z przedstawicielem firmy sprzedającej opał, a w rzeczywistości przelał pieniądze oszustowi. Policjanci apelują o większą rozwagę przy tego typu transakcjach.

Jak informuje oficer prasowy wysokomazowieckiej policji: - Tym razem do wysokomazowieckich policjantów zgłosił się mężczyzna, który został oszukany podczas zakupu węgla przez internet. Z relacji 50-latka wynikało, że na jednym z portali ogłoszeniowych znalazł korzystną ofertę sprzedaży opału. Mężczyzna skontaktował się telefonicznie ze sprzedającym i ustalił, że dokona wpłaty ponad 7 tysięcy złotych na wskazany numer rachunku bankowego. Niestety 4 tony węgla nie dotarły na miejsce, a kontakt ze sprzedającym urwał się. Pokrzywdzony nie odzyskał także zwrotu gotówki. Wówczas zrozumiał, że został oszukany i o zaistniałej sytuacji powiadomił Policję.

Uważajmy na tzw. „super okazje” i "promocje", które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy opinie o sprzedawcach, pamiętajmy, że zapłatę za towar możemy dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru, szczególnie jeśli dokonujemy zakupu na wysoką kwotę!

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk