Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Naruszenia ciszy wyborczej: pierwsze zgłoszenie w Wysokiem Mazowieckiem
foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Naruszenia ciszy wyborczej: pierwsze zgłoszenie w Wysokiem Mazowieckiem

stomadica wysokie mazowieckie

W trakcie obowiązywania ciszy wyborczej odnotowano pierwsze incydenty naruszenia tych przepisów. Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku poinformowała o siedmiu przypadkach łamania ciszy wyborczej w województwie podlaskim, w tym w powiecie wysokomazowieckim. Cisza wyborcza to okres bezpośrednio przed wyborami, kiedy wszelka publiczna agitacja wyborcza jest zakazana, mający na celu umożliwienie wyborcom podjęcia decyzji bez wpływu ostatniej chwili.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów o ciszy wyborczej i zapowiada reakcję na wszelkie przypadki jej łamania. Wśród zgłoszonych incydentów znalazły się przypadki uszkodzenia bannerów wyborczych oraz nielegalnej agitacji w miejscach publicznych. W powiecie wysokomazowieckim odnotowano zgłoszenie dotyczące umieszczenia banneru na płocie prywatnej posesji w Wysokiem Mazowieckiem, co stanowi naruszenie obowiązujących przepisów. Najprawdopodobniej pojawił się on już w trakcie ciszy wyborczej.

Sytuacja ta skłoniła funkcjonariuszy do podjęcia odpowiednich czynności w celu wyjaśnienia okoliczności każdego z incydentów i podjęcia ewentualnych działań prawnych przeciwko osobom naruszającym ciszę wyborczą. Funkcjonariusze apelują o zachowanie spokoju i respektowanie przepisów mających na celu zapewnienie sprawiedliwego i wolnego przebiegu procesu wyborczego.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk