ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Fala upałów nadciąga nad powiat wysokomazowiecki: Gorący tydzień przed nami

Fala upałów nadciąga nad powiat wysokomazowiecki: Gorący tydzień przed nami

stomadica wysokie mazowieckie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla powiatu wysokomazowieckiego i sześciu innych powiatów województwa podlaskiego. Alertem objęte zostały również powiaty: bielski, hajnowski, Łomża, łomżyński, siemiatycki i zambrowski.

Ostrzeżenie obowiązuje od 9 lipca od godziny 11:30 do 13 lipca do godziny 20:30. Meteorolodzy prognozują, że we wtorek i środę (9-10 lipca) temperatura maksymalna wyniesie od 28°C do 31°C. W kolejnych dniach słupki rtęci mogą wskazać nawet 32-35°C. Noce również będą ciepłe - temperatura minimalna wyniesie od 17°C do 23°C.

IMGW ocenia prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska na 80%. Synoptycy zaznaczają, że istnieje możliwość podniesienia stopnia zagrożenia, a ostrzeżenie może zostać przedłużone.

Warto dodać, że dla północnej części województwa podlaskiego, w tym powiatów: augustowskiego, białostockiego, Białystok, grajewskiego, kolneńskiego, monieckiego, sejneńskiego, sokólskiego, suwalskiego i Suwałki, alert zacznie obowiązywać od 10 lipca od godziny 11:00.

W związku z prognozowanymi upałami, mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego i okolicznych terenów powinni zachować szczególną ostrożność. Zaleca się ograniczenie przebywania na słońcu, picie dużej ilości wody oraz unikanie nadmiernego wysiłku fizycznego.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk