ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Dwie parafie, dwie procesje: Boże Ciało w Ciechanowcu [wideo/foto]

Dwie parafie, dwie procesje: Boże Ciało w Ciechanowcu [wideo/foto]

stomadica wysokie mazowieckie

Wyjątkowy charakter mają obchody Bożego Ciała w Ciechanowcu. Tradycyjnie w miejscowości odbywają się bowiem dwie procesje eucharystyczne, organizowane przez dwie różne parafie: po lewej stronie Nurca Trójcy Przenajświętszej oraz parafii pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy po prawej stronie rzeki.

W parafii Trójcy Przenajświętszej procesję poprzedziła uroczysta Msza Święta. Wierni, podążając za baldachimem, przemierzali ulice miasta z radosnymi pieśniami na ustach, wprowadzając w to wydarzenie niepowtarzalny klimat. Wyjątkowy charakter tej procesji zapewnił udział lokalnej Orkiestry Dętej oraz chóru „Kantata” z Ciechanowca, który swym śpiewem dodawał procesji niezwykłej uroczystości.

Równocześnie, procesja Bożego Ciała w parafii pw. Najświętszej Marii Panny z Fatimy przemierzała ulice miasta. Wierni tej parafii, podążając za Eucharystią, składali modlitwy i dziękczynienia, a świętowanie było pełne duchowej radości i pokory.

Każda z procesji składała się ze stacji, w których wierni zatrzymywali się na chwilę modlitwy i adoracji Najświętszego Sakramentu. To były momenty pełne refleksji, które pozwalały na głębsze doświadczenie tej wyjątkowej uroczystości.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk