Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Sezon motocyklowy rozpoczęty: Wysokomazowiecka policja wzmacnia patrole

Sezon motocyklowy rozpoczęty: Wysokomazowiecka policja wzmacnia patrole

stomadica wysokie mazowieckie

Ładna pogoda i polepszające się warunki drogowe sprawiły, że fani dwóch kółek pojawili się na naszych drogach. Wysokomazowieccy mundurowi również wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli w patrole. W rozpoczynającym się sezonie pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych.

Jak informuje KPP w Wysokiem Mazowieckiem: Wyższa temperatura oraz słoneczne dni sprawiły, że na drogach naszego miasta i powiatu pojawili się miłośnicy jednośladów. Mundurowi z wysokomazowieckiej drogówki również wsiedli na policyjne motocykle i ruszyli w patrole. Będą oni czuwać nad bezpieczeństwem na naszych drogach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na kierujących jednośladami.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo, zwłaszcza teraz na początku sezonu. Kierowcy samochodów dopiero przyzwyczajają się do większej liczby jednośladów na drodze. To wszystko, w połączeniu z brakiem należytej ostrożności i wyobraźni, może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

Apelujemy do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, rowerzystów i spoglądali w lusterko.

Kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności apelujemy, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości.

Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga nie tylko zdrowego rozsądku i umiejętności, ale i posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk