miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Czyżew: miasto, które kocha teatr - podsumowanie XVII Regionalnych Spotkań Teatralnych
foto: GOK Czyżew

Czyżew: miasto, które kocha teatr - podsumowanie XVII Regionalnych Spotkań Teatralnych

16 maja br. Czyżew stał się artystycznym sercem regionu. Gminny Ośrodek Kultury po raz kolejny zorganizował Regionalne Spotkania Teatralne. To już XVII edycja tego wyjątkowego przeglądu, który przyciąga grupy teatralne z pogranicza Podlasia i Mazowsza.

Inauguracja wydarzenia niosła ze sobą energię i kolor, a dokonała jej Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka. Wyraziła ona swoje uznania dla talentów i pasji aktorskich, jakie prezentowane były na scenie, a także podziękowała organizatorom za stworzenie miejsca do ich wyrażania. Wspólnie z Agnieszką Ołdakowską i Anią Kazimierczuk wręczyła też pamiątkowe dyplomy i upominki.

Scena czyżewskiego teatru tego dnia była prawdziwym tłem dla różnorodnych prezentacji. Widzowie mieli okazję zobaczyć zarówno spektakle "Mrówka Tosia i leśne zwierzęta" i "Tajemnica starego dworu" w wykonaniu Teatru Marzeń z GOK w Czyżewie, jak i zobaczyć na scenie artystów z różnych zakątków regionu.

Impresję na publiczności zrobił na pewno Zespół Teatralny "STAR-RA" z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Kolektyw" ze Starych Raciborów, prezentując spektakl "Wesele żydowskie". Niezapomniane wrażenia zapewniły również sztuki "Piękna i bestia" czy "Czarodziejski most", prezentowane przez młodych aktorów ze szkół podstawowych z Ołdaków Polonii i Andrzejewa.

Spotkania Teatralne to także okazja do zaprezentowania umiejętności recytatorskich. Bartosz Podbielski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli zaprezentował wiersz "Pani Twardowska", a Alicja Stańczuk ze Szkoły Podstawowej w Czyżewie wyrecytowała utwór "Woda".

Po spektaklach przyszedł czas na podziękowania. Ania Kazimierczuk, jedna z organizatorek, wręczyła pamiątkowe statuetki wszystkim uczestnikom, podkreślając wielką rolę, jaką odgrywają teatry w lokalnej społeczności. Wszyscy uczestnicy opuścili Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie pełni energii i uśmiechu, z niecierpliwością czekając na kolejną edycję.

Regionalne Spotkania Teatralne w Czyżewie to nie tylko przegląd talentów aktorskich, ale również wyjątkowe miejsce spotkań miłośników teatru. Przestrzeń, w której mogą oni dzielić się swoją pasją, inspiracjami i doświadczeniami. Każdy, kto choć raz miał okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, nie pozostaje obojętny na jego unikalny klimat.

Nie możemy doczekać się kolejnej edycji Regionalnych Spotkań Teatralnych w Czyżewie, przekonani, że ponownie dostarczy ona niezapomnianych wrażeń i doświadczeń.

foto: GOK Czyżew

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk