miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

OSP w Czyżewie otrzymuje 550 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego
foto: UM w Czyżewie

OSP w Czyżewie otrzymuje 550 tys. zł na zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego

Ochotnicza Straż Pożarna w Czyżewie otrzymała znaczące dofinansowanie na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. 26 maja Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka podpisała umowę na udzielenie jednostce OSP pomocy finansowej w formie dotacji celowej w wysokości 550 000 zł.

Umowa została podpisana z Komendantem Gminnym OSP, Marcinem Pieńkowskim, oraz Prezesem OSP Czyżew, Kamilem Królem. Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka, przekazała przedstawicielom OSP symboliczną promesę. Całkowity koszt nowego samochodu wyniesie 1.550.000 zł. Łącznie, z różnych źródeł, udało się pozyskać dofinansowanie na zakup w wysokości 950.000 zł.

Dodatkowo, 25 maja, Burmistrz Czyżewa podpisała umowę z Województwem Podlaskim na udzielenie gminie pomocy finansowej w formie dotacji celowej z przeznaczeniem na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego i umundurowania lub działań szkoleniowych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla jednostek OSP. Dotacja wynosi 23 000 zł.

Zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego jest kluczowy dla skuteczności działań OSP, szczególnie podczas pożarów i wypadków. Nowy sprzęt pozwoli na skuteczniejszą pracę druhów i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gminy Czyżew.

foto: UM w Czyżewie

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk