miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Parafia Czyżew dziękuje za 40 lat służby: Jubileusz kapłaństwa ks. kan. Eugeniusza Sochackiego
foto: Patryk Wojtczuk

Parafia Czyżew dziękuje za 40 lat służby: Jubileusz kapłaństwa ks. kan. Eugeniusza Sochackiego

Kościół parafialny w Czyżewie 28 maja 2023 roku stała się miejscem wyjątkowej uroczystości. Mszę świętą o godzinie 10:00 uświetniało obchodzenie jubileuszu 40-lecia sakramentu kapłaństwa Ks. Proboszcza Eugeniusza Sochackiego.

Ta niezwykła okazja zgromadziła wielu wiernych z Czyżewa oraz okolic, którzy licznie pojawili się, aby złożyć życzenia Jubilatowi. W tym dniu, pełnym radości i życzliwości, miejscowa społeczność dziękowała Bogu za dar kapłaństwa Ks. Proboszcza.

Ks. kan. Eugeniusz Sochacki urodził się w 1958 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w 1983 roku. Służy Parafii w Czyżewie od 2011 roku, wprowadzając przez te lata wiele ważnych zmian i ulepszeń.

Między innymi jego staraniem wykonano nowe ławki w kościele, wymieniono wszystkie okna, przykryto blachą miedzaną nawy boczne kościoła i zakrystię, a także przeprowadzono remont kapitalny kaplicy na cmentarzu grzebalnym. W 2015 roku malowanie wnętrza kościoła nadało świątyni świeżego i odnowionego wyglądu. Odnowiono też elewację świątyni oraz odremontowano budynki parafialne znajdujące się przy kościele. To starania Ks. kan. Eugeniusza Sochackiego znacząco przyczyniły się do poprawy standardu i estetyki miejsc służących parafianom.

Jubileusz 40-lecia kapłaństwa Ks. kan. Eugeniusza Sochackiego to nie tylko okazja do świętowania, ale również do refleksji nad jego wkładem w rozwój Parafii w Czyżewie. Dzięki jego zaangażowaniu, kościół i otaczające go budynki prezentują się dziś znacznie lepiej, stając się miejscem jeszcze przyjemniejszym dla wiernych.

Działalność Ks. kan. Eugeniusza Sochackiego nie ogranicza się jednak jedynie do prac remontowych. To dzięki jego duchowej służbie, codziennej modlitwie i nauczaniu, Parafia w Czyżewie tętni życiem, stając się miejscem, gdzie wierni mogą czerpać duchowe wsparcie i pokrzepienie.

W dniu jubileuszu, Ks. Proboszcz Eugeniusz Sochacki, otoczony życzliwością i szacunkiem, odebrał gratulacje i życzenia od licznie zgromadzonych parafian i delegacji. To wyjątkowy dzień był pełen radości, a momenty wzruszenia świadczyły o głębokim szacunku i uznaniu, jakim darzy go społeczność.

foto: Patryk Wojtczuk

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk