miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Czyżew: Kolejny pożar kontenera na cmentarzu. Strażacy apelują! [foto]
foto: OSP Czyżew

Czyżew: Kolejny pożar kontenera na cmentarzu. Strażacy apelują! [foto]

W ciągu ostatnich dni doszło do kolejnego pożaru kontenera ze śmieciami na cmentarzu w Czyżewie. Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Czyżew poinformowała, że 24 października br., o godzinie 17:40, zostali wezwani ponownie do interwencji z palącymi się śmieciami. Z powodu częstych przypadków takich zdarzeń, strażacy apelują o zwracanie uwagi na to, co wyrzucamy do śmietników, zwłaszcza znicze, które mogą jeszcze się palić.

Akcja strażaków była szybka i sprawnie przeprowadzona. Obejmowała zabezpieczenie miejsca zdarzenia, podanie jednego prądu wody na płonące śmieci oraz przerzucenie pozostałych odpadów, aby wykluczyć dalsze zarzewie ognia.

Jest to drugi incydent tego typu w krótkim czasie, co skłania strażaków do zwrócenia uwagi na właściwe postępowanie z odpadami, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych, kiedy to na cmentarzach jest znacznie więcej osób, a co za tym idzie, również więcej śmieci, w tym zniczy.

001

002

003

foto: OSP Czyżew

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk