ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

W Czyżewie debatowali nad bezpieczeństwem [foto]

W Czyżewie debatowali nad bezpieczeństwem [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

W Czyżewie odbyła się debata społeczna z mieszkańcami pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Z uczestnikami spotkania rozmawiał Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem inspektor Tomasz Wyszkowski. Przeprowadzone spotkanie było okazją do omówienia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”, a także przybliżenia zebranym koncepcji pracy „Dzielnicowy bliżej nas".

W czwartkowe popołudnie policjanci z wysokomazowieckiej jednostki przeprowadzili debatę ewaluacyjną pod nazwą: ”Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. Spotkania z mieszkańcami mają na celu zacieśnianie współpracy Policji ze społecznością lokalną oraz stanowią okazję do dyskusji oraz zgłaszania wniosków dotyczących bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz jego okolicy.

Przeprowadzona debata umożliwiła przybliżenie uczestnikom działania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz aplikacji „Moja Komenda”, stanowiących wsparcie policji na rzecz diagnozowania aktualnych zagrożeń. Spotkanie poprowadził Komendant Powiatowy Policji w Wysokiem Mazowieckiem inspektor Tomasz Wyszkowski, który wyjaśnił zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz przedstawił zdiagnozowane, w oparciu o przedmiotowe narzędzie problemy. Kolejnym elementem debaty było omówienie przydatności aplikacji „Moja Komenda” oraz założeń programu "Dzielnicowy Bliżej Nas". Na koniec przystąpiono do dialogu. Tego rodzaju dyskusje mają na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców w kontekście bezpieczeństwa. Służą także wymianie informacji między Policją, a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu można wypracować metody ich eliminowania. W czasie debaty mieszkańcy rozmawiali o najbardziej uciążliwych społecznie przejawach łamania prawa. Poruszona została także możliwość zgłaszania problemów za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszone w trakcie spotkania uwagi dotyczące poprawy bezpieczeństwa, będące w kompetencji obecnych przedstawicieli służb i instytucji, nie pozostaną bez odpowiedzi i podjęcia stosownych działań.

mm2 003 20240614 215612

mm2 002 20240614 215607

info/foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk