ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Złota Kropla dla OSP Rosochate Kościelne - docenienie wieloletniej działalności
foto: OSP Rosochate Kościelne

Złota Kropla dla OSP Rosochate Kościelne - docenienie wieloletniej działalności

stomadica wysokie mazowieckie

14 czerwca, po raz 20. na całym świecie obchodzony był Dzień Krwiodawcy. To wyjątkowa okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim tym, którzy dzielą się z potrzebującymi najcenniejszym darem – krwią. W tym roku uroczystość odbyła się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku, a zorganizowało ją Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku. Wśród wyróżnionych w tym roku tą prestiżową nagrodą znalazło się OSP Rosochate Kościelne.

Podczas wydarzenia wręczono liczne odznaczenia i wyróżnienia. Odznaki Honorowego Dawcy Krwi "Zasłużony dla Zdrowia Narodu", przyznawane osobom, które oddały co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników. Dyrektor RCKiK w Białymstoku wraz z wojewodą wręczyli również Złote Krople instytucjom i organizacjom, które szczególnie aktywnie włączają się w akcje krwiodawstwa. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. OSP Rosochate Kościelne, Podlaski Oddział Straży Granicznej, VIII LO w Białymstoku, 18 Łomżyński Pułk Logistyczny. Kryształowe Dyplomy otrzymali m.in. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku, NZS Białystok oraz Białostockie Kluby Motocyklowe.

Jak podkreślili przedstawiciele OSP Rosochate Kościelne na swoim fanpage'u: "Otrzymana statuetka ZŁOTEJ KROPLI to dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszego działania! Dziękujemy za docenienie naszych starań. Widzimy się w sierpniu na kolejnej akcji krwiodawstwa!"

Uroczystość w Białymstoku stała się nie tylko okazją do podziękowania honorowym dawcom krwi, ale również do promowania idei krwiodawstwa i zachęcania nowych osób do dzielenia się tym bezcennym darem. RCKiK w Białymstoku zachęca wszystkich do odwiedzenia strony internetowej https://www.rckik.bialystok.pl/ , gdzie można znaleźć więcej informacji na temat krwiodawstwa i najbliższych akcji poboru krwi.

Pamiętajmy, że oddając krew, ratujemy życie!

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk