czwartek, 10 czerwiec 2021 14:53

Klukowo. III edycja gminnego konkursu wiedzy o uzależnieniach zakończona

Klukowo. III edycja gminnego konkursu wiedzy o uzależnieniach zakończona foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

W Szkole Podstawowej w Klukowie odbył się konkurs wiedzy o tematyce uzależnień pod nazwą "Bliżej siebie, dalej od uzależnień". Głównym celem tego przedsięwzięcia było przybliżenie dzieciom i młodzieży problematyki przeciwdziałania uzależnieniom oraz poszanowania i przestrzegania przepisów prawa. Wysokomazowieccy policjanci dziękują za udział w konkursie.

Profilaktyczne przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Zespół do spraw Profilaktyki Społecznej i Nieletnich Wydziału Prewencji we współpracy z dyrekcją i pedagog Szkoły Podstawowej w Klukowie oraz wsparciu finansowym Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Klukowie. Dziś do konkursu przystąpili uczniowie klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Klukowie, Kuczynie, Wyszonkach Kościelnych oraz Łuniewie Małym, których zadaniem było rozwiązanie testu wiedzy obejmującego zagadnienia dotyczące między innymi profilaktyki uzależnień, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe upominki. Przeprowadzone przedsięwzięcie było dla młodych ludzi okazją do zdobycia profesjonalnej wiedzy oraz uzyskania porad z zakresu praw i obowiązków ucznia. Po zakończonej części teoretycznej uczniowie oglądali pojazdy wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie oraz dowiedzieli się na czym polega praca poszczególnych funkcjonariuszy w jednostce. Największą atrakcją dla uczestników był pokaz tresury psa służbowego przeprowadzony przez młodszego aspiranta Tomasza Kowalewskiego.

Spotkanie było też dobrą okazją do przypomnienia uczniom przed zbliżającym się okresem wakacyjnym tematyki związanej z zagrożeniami uzależnień oraz bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

(KPP w Wysokiem Mazowieckiem)

Dział: Klukowo