Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

5 prostych kroków do lepszego trawienia! Zmień swoje nawyki

5 prostych kroków do lepszego trawienia! Zmień swoje nawyki

stomadica wysokie mazowieckie

ARTYKUŁ REKLAMOWY PARTNERA PORTALU

Kupię coś na mieście – te słowa wypowiada większość osób, która nie ma chęci na przygotowywanie posiłków w domu. Głównie mowa tutaj o osobach, które każdego dnia w pośpiechu zmierzają do pracy. W jedzeniu na mieście nie byłoby nic złego, gdybyśmy wybierali pełnowartościowe dania, a nie dostarczali naszemu organizmowi pustych kalorii. Takie zachowanie przez długi czas zwiększa ryzyko wystąpienia poważnych problemów z trawieniem. To właśnie tym tematem zajmiemy się w naszym dzisiejszym artykule. Sprawdź, co musisz wiedzieć!

Problemy z trawieniem – dlaczego dotyczą tak sporej liczby osób? Poznaj główne przyczyny

Trawienie to długotrwały proces, podczas którego zachodzi szereg skomplikowanych czynności. Jego celem jest nie tylko zaspokojenie głodu, ale także dostarczenie organizmowi szeregu cennych składników odżywczych. Pojawienie się nawet najmniejszych zaburzeń w czasie trawienia może skutkować gorszym wchłanianiem witamin i minerałów, a to z kolei negatywnie wpływa na kondycję psychiczną oraz fizyczną. Problemy z trawieniem dotykają każdego z nas niezależnie od wieku czy płci. Wpływ na to wiele czynników. Jednym z nich mogą być predyspozycje genetyczne, ale nie tylko! Smutna prawda jest tak, że w dużej mierze sami przyczyniamy się do gorszego funkcjonowania układu pokarmowego. Tak jak już wyżej wspominaliśmy, główną przyczyną jest złe jedzenie. Owszem raz na jakiś czas coś mniej zdrowego nie zaszkodzi. Problem przybiera znacznie większą skalę, jeśli sięganie po niezdrową żywność staje się regularne. Nie możemy zapomnieć o najważniejszej kwestii, jaką jest regularność posiłków. Zaleca się, aby spożywać 5 posiłków w określonych porach – obowiązuje tutaj zasada mniej, a częściej.

Jesteś tym, co jesz! Postaw na zbilansowaną dietę i ciesz się lepszą kondycją zdrowotną

Zbilansowana dieta w połączeniu z regularnością posiłków to podstawa. Zaleca się także, aby znacząco ograniczyć ilość soli, która w nadmiarze negatywnie wpływa nie tylko na układ pokarmowy, ale również sercowo-naczyniowy. O czym najczęściej zapominamy? O regularnym piciu wody! Woda nie tylko nawadnia organizm, ale także wspomaga trawienie, dzięki temu, że ułatwia transport pokarmu oraz bierze udział w rozprowadzaniu składników odżywczych. Warto także wybierać produkty zawierające bakterie korzystnie wpływające na układ pokarmowy. Mowa tutaj głównie o kefirach oraz maślankach. Pamiętaj jednak, aby zachować balans i nie wypijać ich zbyt często! Ostatnim krokiem wartym do dodania do codziennych nawyków jest stosowanie naturalnych, drogocennych preparatów ziołowych. Zioła na trawienie nie tylko wspomagają pracę układu pokarmowego, ale także odpowiadają za ustabilizowanie wielu procesów przy jednoczesnym usuwaniu szkodliwych produktów przemiany materii. Naturalne mieszanki ziołowe stworzone zgodnie ze starohinduską medycyną naturalną ajurwedą znajdziesz w sklepie DEVA Harmony! Nie zamiataj pod dywan problemów z trawienie, a dotrzyj do źródła i ciesz się swobodą próbowania wielu potraw bez ograniczeń!

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk