wsa935x100

zebrowski2

primator202108

openmed2015b

II Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu [foto]
foto: CKB w Sokołach

II Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu [foto]

Dnia 13 stycznia 2019 roku w Bazylice Mniejszej w Sokołach odbyło się II Sokolskie Śpiewanie Małemu Nowonarodzonemu zorganizowane przez Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Sokołach.

W wydarzeniu wystąpiły: Schola z parafii w Dąbrowie Wielkiej, Schola ze Szkoły Podstawowej w Jabłonce Kościelnej, Schola z parafii w Płonce Kościelnej, Schole: dziecięca i młodzieżowa z parafii w Wysokiem Mazowieckiem, Schola z Bazyliki Mniejszej w Sokołach, a także zespoły dziecięce, młodzieżowe, dorosłych z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach.

Koncert rozpoczął występ zespołu Harmonica, który wykonał kolędy: "Wśród nocnej ciszy", „Dzisiaj w Betlejem”, "W żłobie leży", "Gdy śliczna Panna", "Z narodzenia Pana" oraz "Cicha noc".

Następnie zaprezentowali się uczestnicy wszystkich zespołów - razem ponad 100 wykonawców. Dzieci i młodzież wspólnie zaśpiewali: "Lulajże Jezuniu", "Pójdźmy wszyscy do stajenki", "Przybieżeli do Betlejem pasterze", "Świeć gwiazdeczko, świeć", "Pastuszek bosy" , "Cicha noc". Zespół młodzieżowy z CKB w Sokołach zaprezentował piosenkę „Mario, czy Ty wiesz?”.

Wydarzenie poprowadziły: Anastazja Ochocka i Gabriela Jabłońska.

Śpiewającym towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Lilianna Brzoska i Julia Grabowska - skrzypce, Bogusław Doroszkiewicz – gitara, Dariusz Stypułkowski – akordeon, Szymon Wnorowski - akordeon, Mateusz Grabowski - gitara basowa, Jan Mokrzewski - gitara akustyczna, Łukasz Halicki i Juliusz Jabłoński - gitara. Kierownikiem muzycznym, dyrygentem, pomysłodawcą całego wydarzenia był Piotr Ostrowski.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Parafii Wniebowzięcia NMP w Sokołach, proboszczowi parafii ks. kanonikowi Czesławowi Małżowi oraz wikariusz za współpracę i życzliwe przyjęcie wykonawców w świątyni oraz panu Damianowi Kalinowskiemu za pomoc w nagłośnieniu imprezy.

Dziękują również wszystkim wykonawcom oraz ich opiekunom za przybycie, przygotowanie podopiecznych i wspólne kolędowanie, a także publiczności za liczną obecność, miłe przyjęcie i ciepłą atmosferę.

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję Sokolskiego Śpiewania.

Monika Żukowicz
CKB w Sokołach
foto: CKB w Sokołach

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk