wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

primator

openmed2015b

Podpisano umowę na dotację dla PODR w Szepietowie [foto]

Podpisano umowę na dotację dla PODR w Szepietowie [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

Pieniądze w wysokości 100 tys. zł mają być przeznaczone na prowadzenie działalności informacyjnej wspierającej rozwój produkcji rolniczej. We wtorek, 28 lutego br. wicemarszałkowie Sebastian Łukaszewicz i Marek Olbryś podpisali umowę w tej sprawie z dyrektorem Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (PODR) w Szepietowie Wojciechem Mojkowskim.

To już kolejna dotacja samorządu województwa dla PODR w Szepietowie. Jak podkreślał wicemarszałek Łukaszewicz, władze województwa ściśle współpracują z ośrodkiem. –To niezmiernie ważna instytucja, jeśli chodzi o rozwój rolnictwa w naszym kraju, która jest w bezpośrednim kontakcie z naszymi podlaskimi rolnikami i na codzień świadczy usługi w zakresie doradztwa na terenie województwa – mówił.

Dyrektor PODR w Szepietowie poinformował, że dotacja zostanie przeznaczona m.in. na funkcjonowanie PDO czyli Porejestrowego Doświadczalnictwa Odmianowego. Ośrodek pod kierunkiem Centralnego Ośrodka Badania Roślin Uprawnych w Krzyżewie prowadzi ok. 500 poletek doświadczalnych. Prowadzone są tam badania nad wartości gospodarczą odmian gatunków roślin uprawnych o dużym znaczeniu gospodarczym.

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie to organizator wydarzeń realizowanych i inicjatyw o zasięgu ponadregionalnym, które są ważnym elementem promocji Województwa Podlaskiego oraz stanowią cenny element transferu wiedzy i wymiany doświadczeń, co bezpośrednio przekłada się na postęp w rolnictwie.

24001 20230228 1843450

info/foto: UMWP

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk