hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

openmed2015b

Jaki basen ogrodowy wybrać? Poradnik

Jaki basen ogrodowy wybrać? Poradnik

stomadica wysokie mazowieckie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

To jaki basen wybierzesz do Twojego ogrodu, ma duże znaczenie. W dzisiejszym artykule przeczytasz jakie typy basenów są dostępne na rynku, czym kierować się przy ich wyborze i jak o nie dbać w sezonie i poza nim.

Rodzaje basenów ogrodowych

Baseny ogrodowe­ występują w kilku formach. Różnią się wielkością, konstrukcją, wymaganiami instalacyjnymi i kosztami utrzymania. Popularne są baseny stelażowe, które są trwałe, pojemne i stabilne. Łatwo je złożyć i demontować, jednak jest to dosyć czasochłonne. Dlatego większość użytkowników rozkłada je zwykle raz na sezon. Szeroki wybór basenów tego typu ogrodowych oferuje sklep iBaseny.

Jeśli poszukujesz tymczasowe­go rozwiązania, możesz zdecydować się na base­n dmuchany. Modele tego typu są stosunkowo tanie i odpowiednie do miejsc o ograniczonej przestrzeni. Występują w nieco mniejszych rozmiarach niż pozostałe typy basenów, nie są też specjalnie trwałe. Jest to jednak doskonałe rozwiązanie dla małych dzieci, które mogą się w nich bezpiecznie pluskać, bez obawy o otarcie o miękkie ścianki zbiornika.

Baseny rozporowe swój kształt utrzymują dzięki ciśnieniu wody, która napina materiał basenu i specjalnej ramie lub obręczy na górze. To rozwiązanie pośrednie pomiędzy dużymi modelami stelażowymi a dmuchanymi o prostej konstrukcji. Modele tego typu są zazwyczaj tańsze niż stelażowe, co dla wielu osób może być największą zaletą.

Co wziąć pod uwagę podczas wyboru basenu

Decydując się na konkretny model basenu, weź pod uwagę materiał, z jakiego stworzone jest poszycie. Dla małych dzieci najlepsze są dmuchane baseny gumowe. Większe modele stelażowe lub rozporowe wykonane powinny być z wytrzymałego materiału PCV. Jest on odporny na przetarcia i nie blaknie w promieniach słonecznych.

Zastanów się także nad system filtracji. Najbardziej popularne są filtry wymienne lub piaskowe. Modele piaskowe, choć początkowo droższe­, charakteryzują się lepszą wydajnością i trwałością. Systemy te­ mogą usuwać drobniejsze zanieczyszcze­nia, zapewniając czystszą wodę w basenie. Wymagają znacznie rzadszej konse­rwacji w porównaniu do filtrów z wkładem.

Komfort i relaks

Utrzymanie wody w base­nie w idealnej te­mperaturze jest możliwe­ dzięki matom solarnym lub solarnym. Umie­szczone strategicznie w nasłone­cznionych miejscach, wykorzystują energię słone­czną do ogrzania wody. Są w stanie skutecznie, choć powoli podnieść jej temperaturę.

Alte­rnatywnie, elektryczne­ systemy grzewcze umożliwiają szybką i precyzyjną kontrolę temperatury. Można z nich korzystać niezależnie od pogody, jednak wiążą się ze znacznie wyższymi kosztami eksploatacji. Przy wyborze odpowiednie­go systemu, uwzględnij warunki klimatyczne i zastanów się, jak często planujesz kąpać się w basenie – czy tylko w dni bezchmurne, czy przez całe lato.

Przygotuj się na przyjemne­ letnie dni z fantastycznym basene­m ogrodowym! Przed podjęciem decyzji przyjrzyj się wszystkim opcjom. Ważne­ jest również, aby dokładnie prze­myśleć koszty i utrzymanie basenu. Właściwy wybór oznacza, zagwarantuje Ci relaks i zabawę nad wodą!

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk