Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Spontaniczny koncert proboszcza z Wojen-Krup na ulicach Barcelony [wideo]

Spontaniczny koncert proboszcza z Wojen-Krup na ulicach Barcelony [wideo]

stomadica wysokie mazowieckie

Ksiądz Robert Czeladko, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Świata w Wojnach-Krupach (gmina Szepietowo), zaskoczył swoich parafian, pielgrzymów oraz przypadkowych przechodniów w Barcelonie niecodziennym występem muzycznym. W ramach pielgrzymki do Hiszpanii i Francji, która odbywa się od 15 do 19 kwietnia, ksiądz zdecydował się na spontaniczny koncert na akordeonie na jednej z ulic Barcelony. Wydarzenie to stało się też okazją do wspólnego śpiewu dla uczestniczących w pielgrzymce. Akordeon, na którym grał ksiądz, należał do Hiszpana grającego na ulicach Barcelony.

Pielgrzymka, w której udział biorą parafianie z Wojen Krup, Szepietowa, Ciechanowca i Nowych Piekut, jest okazją do głębokiej duchowej odnowy dla uczestników. Codziennie też odprawiana jest Msza Święta. Program wyjazdu jest bogaty w zwiedzanie znanych miejsc i podziwianie hiszpańskiej architektury. W pielgrzymce uczestniczą również księża z innych parafii, zapewniając opiekę duszpasterską grupie.

Spontaniczny koncert księdza Czeladko na ulicach Barcelony był wyjątkowym momentem, który został uwieczniony na filmiku. Ta radosna ekspresja z pewnością zostanie długo wspominana zarówno przez uczestników wyjazdu, jak i przypadkowych świadków. Akordeon księdza proboszcza stał się medium, które pozwoliło przełamać bariery językowe i kulturowe.

WIDEO: Beata

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk