Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Zwycięzcy VII Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Sokólskich w Szepietowie [foto]
foto: PODR w Szepietowie

Zwycięzcy VII Ogólnopolskiego Czempionatu Koni Sokólskich w Szepietowie [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

VII Ogólnopolski Młodzieżowy Czempionat Koni Sokólskich zakończył się wyłonieniem czempionów Wystawy i wręczeniem nagród. To prestiżowe wydarzenie, które odbyło się dzisiaj (09.06.2024r.) w Podlaskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, przyciągnęło miłośników koni, oferując im okazję do podziwiania najlepszych młodych koni sokólskich.

W kategorii klaczy rocznych, czempionem Wystawy została klacz BANGRA, należąca do Jacka Sztamborskiego z Zastrużnego, gmina Orzysz. Drugie miejsce zajęła klacz BŁYSKOTKA, należąca do Jakuba Kamera z miejscowości Olszyc Szlachecki, gmina Domanice, a trzecie miejsce przypadło klaczy BUENA, której właścicielem jest Adam Łobasiuk z Plutycz, gmina Bielsk Podlaski.

W kategorii klaczy dwuletnich, tytuł czempiona Wystawy zdobyła klacz ROSA, należąca do Mariusza Żukowskiego z Bociek, gmina Bielsk Podlaski. Drugie miejsce zajęła klacz BOLIWIA, należąca do Jakuba Kamera z miejscowości Olszyc Szlachecki, gmina Domanice. Trzecie miejsce zdobyła klacz AMFORKA, której właścicielem jest Bogdan Koszykowski z Klimaszewnicy, gmina Radziłów.

W kategorii ogierków rocznych, czempionem Wystawy został ogierek GRAD, należący do Weroniki Giedrojć z Czerwonki, gmina Suchowola. Drugie miejsce zdobył ogierek BOND, należący do Wojciecha Słowikowskiego z miejscowości Kaczorowo Kolonia, gmina Tykocin. Na trzecim miejscu uplasował się ogierek UROCZY, również należący do Wojciecha Słowikowskiego.

W kategorii ogierów dwuletnich, tytuł czempiona Wystawy zdobył ogier OMAR, należący do Bogumiła Sawczuka z Wólki Terechowskiej, gmina Czeremcha. Drugie miejsce zajął ogier GRAF, którego właścicielem jest Marek Roszko z Jasionówki. Trzecie miejsce przypadło ogierowi UBOT, należącemu do Wacława Czerwińskiego ze Sztabina.

foto: PODR w Szepietowie

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk