Wysokie Mazowieckie

Przed nami II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Wysokie Mazowieckie

Szachiści z regionu przygotowują się do kolejnej sportowej rywalizacji. W sobotę, 13 czerwca 2026 roku, w Wysokiem Mazowieckiem odbędzie się II Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta. Miłośnicy królewskiej gry spotkają się w sali Miejskiego Ośrodka Kultury, a początek zmagań zaplanowano na godzinę 10:00.

Nadchodzą silne burze z gradem. Meteorolodzy wydali ostrzeżenie dla powiatu wysokomazowieckiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami dla województwa podlaskiego. Groźne zjawiska meteorologiczne prognozowane są we wszystkich powiatach regionu, w tym także na terenie powiatu wysokomazowieckiego.

Parasole i tłum wiernych. Tak wyglądało Boże Ciało w Wysokiem Mazowieckiem [wideo/foto]

W czwartek, 4 czerwca, mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego zgromadzili się na tradycyjnych obchodach święta Bożego Ciała. Tegoroczna aura postawiła przed uczestnikami spore wyzwanie, ponieważ w trakcie trwania uroczystości z nieba zaczął padać deszcz. Opady nie zniechęciły jednak wiernych, którzy nadzwyczaj licznie włączyli się w modlitwę.

Kalendarz pełen sportu w Jabłonce Kościelnej. Gmina otrzymała fundusze na program „Aktywny Orlik”

Gmina Wiejska Wysokie Mazowieckie pozyskała wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dotacja w wysokości 20 000 złotych została przyznana w ramach ogólnokrajowego programu „Aktywny Orlik 2026”.

Środki te zostaną przeznaczone na organizację cyklu wydarzeń sportowych, zajęć oraz aktywności rekreacyjnych skierowanych bezpośrednio do mieszkańców gminy. Wszystkie zaplanowane spotkania będą odbywać się na kompleksie boisk Orlik działającym przy Szkole Podstawowej w Jabłonce Kościelnej.

Inicjatywa pod hasłem „Aktywne weekendy na ORLIKU” obejmuje kilka zróżnicowanych tematycznie wydarzeń, które zaplanowano na przestrzeni najbliższych miesięcy:

  • Dzień dziecka,
  • „Letnia Energia” (21.06),
  • Turniej piłki nożnej o puchar Wójta Gminy (09.08),
  • Święto rodziny (05.09),
  • Aktywni Seniorzy (20.09)

 

Policyjna debata na terenie Ogródków Działkowych „Pszczółka” w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci organizują spotkanie dla mieszkańców, poświęcone bezpieczeństwu w miejscach publicznych oraz w rejonie miejsc zamieszkania. Debata społeczna pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ” odbędzie się we wtorek, 16 czerwca 2026 roku.

Biznesowe rozmowy w Wysokiem Mazowieckiem. Mlekovita zorganizowała ogólnopolskie forum

W piątek, 29 maja 2026 roku, Grupa Mlekovita zorganizowała piątą edycję Ogólnopolskiego Forum Partnerów Biznesowych. Spotkanie zgromadziło kontrahentów przedsiębiorstwa, dostawców technologii oraz ekspertów rynkowych, którzy rozmawiali o kierunkach rozwoju i wyzwaniach gospodarczych, przed którymi stoi obecnie sektor mleczarski.

Praca w powiecie wysokomazowieckim i zambrowskim. Zobacz pełną listę zawodów

Powiatowe Urzędy Pracy w Wysokiem Mazowieckiem oraz Zambrowie zaktualizowały listy dostępnych ofert. Początek czerwca przynosi propozycje dla przedstawicieli wielu branż. 

Pogoda straszyła, ale frekwencja dopisała. Za nami piknik „Bezpieczna Przystań” w Wysokiem Mazowieckiem

Deszczowa pogoda nie zatrzymała mieszkańców, którzy tłumnie zjawili się na terenie rekreacyjnym przy Miejskim Ośrodku Kultury w Wysokiem Mazowieckiem. W poniedziałek, 1 czerwca, od godziny 16:00 odbywał się tam Piknik Integracyjny „Bezpieczna Przystań”. Impreza z okazji Dnia Dziecka, mimo przejściowych opadów, przyciągnęła tylu chętnych, że frekwencja zaskoczyła samych organizatorów.

Czerwony dywan i stroje z odzysku. Nietypowe wydarzenie w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

W budynku dworca w Wysokiem Mazowieckiem odbył się Pokaz Mody Ekologicznej, zorganizowany przez lokalny Klub Senior+. Na potrzeby tego wydarzenia przestrzeń dworcowa zyskała specjalną oprawę. Czerwony dywan, dekoracje z kwiatów oraz zaaranżowane schody stworzyły tło dla prezentacji przygotowanych strojów.

Ostatni miesiąc na złożenie wniosku o 800 plus

Tylko do 30 czerwca 2026 r. rodzice i opiekunowie dzieci do 18. roku życia mogą złożyć wniosek o świadczenie 800 plus na nowy okres świadczeniowy 2026/2027. Przekroczenie tego terminu może oznaczać utratę pieniędzy za miesiące, które upłyną do momentu złożenia formularza. Nie warto zwlekać z dopełnieniem formalności. Terminowe złożenie wniosku gwarantuje otrzymanie świadczenia za cały przysługujący okres.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk