poniedziałek, 22 luty 2021 09:10

Wysokie Mazowieckie. Zatrzymanie w centrum. 26-latek miał 100 gramów amfetaminy [foto]

Wysokie Mazowieckie. Zatrzymanie w centrum. 26-latek miał 100 gramów amfetaminy [foto] foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mundurowi znaleźli przy mężczyźnie ponad 100 gramów amfetaminy. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje rzecznik prasowy wysokomazowieckiej policji: - Policjanci z wysokomazowieckiej "patrolówki", tydzień temu w nocy, w centrum miasta, zwrócili uwagę na idącego chodnikiem mężczyznę. W pewnym momencie zaczął on pospiesznie oddalać się w kierunku pobliskich bloków. Podczas czynności policjanci w kieszeni kurtki 26-latka znaleźli foliowe torebki z zawartością białego proszku. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to przeszło 100 gramów amfetaminy. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 26-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

129 185624