Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Ceremonia ślubowania nowych strażaków w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

Ceremonia ślubowania nowych strażaków w Wysokiem Mazowieckiem [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

26 marca odbyło się uroczyste ślubowanie złożone przez nowych adeptów służby pożarniczej. Rota ślubowania złożona w obecności Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wysokiem Mazowieckiem mł. bryg. Wojciecha Sokołowskiego jest wymiernym wskazaniem zasad i sposobu pełnienia służby w jednostce ochrony przeciwpożarowej.

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia - nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, a także honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej".

Naszym nowym strażakom życzymy dużo pomyślności, powodzenia i zaangażowania w pełnieniu służby. Niech rota strażackiego ślubowania będzie, niezmiennie i nieustannie motywem przewodnim strażackiego dnia codziennego. Niech satysfakcja z dokonanego wyboru drogi życiowej i zawodowej w przyszłości przyniesie dumę z faktu niesienia pomocy potrzebującym, jak również z bycia strażakiem.

Opracował:  kpt. Cezary Zalewski KP PSP Wysokie Mazowieckie
Zdjęcia: Natalia Sienicka KP PSP Wysokie Mazowieckie

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk