Rolwit

reklama partneragd

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Miliony popłyną do powiatu na termomodernizację. Zobacz jakie gminy dostały dofinansowanie

Miliony popłyną do powiatu na termomodernizację. Zobacz jakie gminy dostały dofinansowanie

stomadica wysokie mazowieckie

W dniu 11 kwietnia zarząd województwa podlaskiego przyznał dofinansowanie na termomodernizację obiektów użyteczności publicznej w ramach konkursu "Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027". Na liście beneficjentów znalazły się projekty z gmin: Ciechanowiec, Nowe Piekuty, Szepietowo, Klukowo oraz miasta Wysokie Mazowieckie. Łącznie, w skali województwa, na modernizację energetyczną przeznaczono ponad 55 mln zł.

Gmina Ciechanowiec realizować będzie projekt termomodernizacji budynków użyteczności publicznej w gminie o łącznej wartości ponad 8 mln zł, z czego 6,1 mln zł stanowi europejskie dofinansowanie. W Nowych Piekutach na modernizację budynku publicznego w Stokowisku przekazano blisko 650 tys. zł z unijnych środków. Gmina Szepietowo otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln zł, które zostanie przeznaczone na poprawę efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Gmina Klukowo zrealizuje termomodernizację za ponad 1,6 mln zł z europejskiego wsparcia. Dofinansowanie przyznane zostało też Gminie Miejskiej Wysokie Mazowieckie, która na poprawę efektywności energetycznej hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 1 otrzyma prawie 2,5 mln zł.

Marszałek Artur Kosicki zwrócił uwagę na wybór projektów cechujących się najwyższą efektywnością kosztową i oszczędnościami energii, które przyczynią się do poprawy jakości powietrza i redukcji emisji gazów cieplarnianych. W związku z dużym zainteresowaniem konkurs cieszył się ogromną popularnością, w wyniku czego zarząd województwa podjął decyzję o zwiększeniu jego budżetu z 50 mln zł do 104 mln zł. Marszałek podkreślił również, że w celu przyspieszenia realizacji inwestycji, konkurs został podzielony na etapy, co umożliwi szybsze przekazanie dotacji i rozpoczęcie prac modernizacyjnych przez wnioskodawców.

Projekty oceniane są pod kątem ich wkładu w poprawę efektywności energetycznej, co przekłada się bezpośrednio na korzyści ekonomiczne i ekologiczne dla lokalnych społeczności.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk