ziarnomax

Rolwit

hr studio

Mięsny Zakątek

openmed2015b

IMGW ostrzega: Burze z gradem w powiecie wysokomazowieckim i regionie

IMGW ostrzega: Burze z gradem w powiecie wysokomazowieckim i regionie

stomadica wysokie mazowieckie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach dla powiatu wysokomazowieckiego i sześciu innych powiatów województwa podlaskiego. Alert obowiązuje od godziny 12:00 do 20:00 w niedzielę, 7 lipca 2024 roku.

Według komunikatu IMGW, w powiecie wysokomazowieckim można spodziewać się burz, którym towarzyszyć będą intensywne opady deszczu dochodzące do 25 mm oraz silne porywy wiatru osiągające prędkość nawet 85 km/h. Lokalnie możliwe są również opady gradu.

Ostrzeżenie obejmuje nie tylko powiat wysokomazowiecki, ale również powiaty: białostocki, miasto Białystok, bielski, hajnowski, siemiatycki oraz sokólski. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk atmosferycznych określono na 80%.

Mieszkańcy powiatu wysokomazowieckiego powinni zachować szczególną ostrożność i śledzić bieżące komunikaty meteorologiczne. W czasie burzy zaleca się pozostanie w domach lub bezpiecznych schronieniach, unikanie otwartych przestrzeni i wysokich obiektów, a także zabezpieczenie przedmiotów, które mogą zostać porwane przez silny wiatr.

Warto również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu posesji - zabezpieczeniu okien, drzwi i luźnych przedmiotów na balkonach czy w ogrodach. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność na drogach, zwłaszcza podczas intensywnych opadów deszczu, które mogą znacząco ograniczyć widoczność.

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk