miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Radomir
The Men Else i Sylwester Targosz-Szalonek w Ciechanowcu: Hołd dla polskiej niepodległości [foto]
foto: UM Ciechanowiec

The Men Else i Sylwester Targosz-Szalonek w Ciechanowcu: Hołd dla polskiej niepodległości [foto]

W niedzielę, 12 listopada, Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu stała się areną koncertu "Wyśpiewać Niepodległość", który przeniósł zgromadzoną publiczność w świat pieśni i utworów o doniosłym znaczeniu dla polskiej historii i kultury. Głównymi wykonawcami tego wieczoru byli światowej klasy tenor operowy Sylwester Targosz-Szalonka oraz zespół The Men Else.

Tego wieczoru na ciechanowieckiej scenie wystąpił zespół The Men Else pod batutą Sławomira Leszczyńskiego, którego interpretacje pieśni narodowych i utworów o ważnych momentach historycznych Polski wzbudziły głębokie emocje wśród słuchaczy. Wyjątkowym momentem koncertu było też wystąpienie Sylwestra Targosza-Szalonka, renomowanego dyrygenta i kompozytora, a także światowej klasy tenora operowego. Jego muzyczne interpretacje, łączące techniczną doskonałość z emocjonalną głębią, przeniosły publiczność w czasie, ukazując bogactwo polskiego dziedzictwa kulturalnego.

Wydarzenie to, poprzez swoją artystyczną formę, stało się hołdem dla historii Polski, podkreślając niezłomną duchowość narodu i jego miłość do wolności. Koncert "Wyśpiewać Niepodległość" okazał się nie tylko artystycznym przeżyciem, lecz także ważnym akcentem w podkreślaniu wspólnego dziedzictwa i dumy z historii Polski. Jego emocjonalna moc i przesłanie pozostaną w sercach słuchaczy na długo, będąc świadectwem wspólnej tożsamości i szacunku dla narodowej tradycji.

foto: UM Ciechanowiec

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk