miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Talenty w świetle reflektorów: Emocje i pasja na scenie w Ciechanowcu [foto]
foto: MBP w Ciechanowcu

Talenty w świetle reflektorów: Emocje i pasja na scenie w Ciechanowcu [foto]

W Ciechanowcu odbył się wyjątkowy festiwal kultury, łączący recytację i muzykę. Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowcu zorganizowała I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej oraz I Festiwal Poezji Śpiewanej, które okazały się niezwykłym doświadczeniem dla uczestników i widzów. Wydarzenie to zaprezentowało bogactwo talentów lokalnych artystów, którzy przez swoje interpretacje przenosili publiczność w świat emocji i historii zawartych w utworach.

W Festiwalu Poezji Śpiewanej, w kategorii wiekowej uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Traskulewska, drugie Marta Kujawska, a wyróżnienie otrzymała Aleksandra Stefaniuk. Wśród dorosłych triumfowała Marlena Pietraniuk, na drugim miejscu uplasowała się Sylwia Puchalska, a trzecie miejsce zajęła Monika Więzowska. Urszula Bogucka otrzymała wyróżnienie.

Podczas I Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Wisławy Szymborskiej, wśród uczniów klas IV-VIII, zwyciężył Tomasz Grucel, za nim Agata Chojnowska, a trzecie miejsce przypadło Adriannie Szczudło. Wyróżnienia otrzymali Bartosz Kujawski, Marcelina Kostrzyńska, Alicja i Maciej Szmurło oraz Julian Morzy. W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęła Marta Bogucka, a wyróżnienie zdobyła Nicol Siłka.

Wydarzenie to było częścią projektu "Biblioteka źródłem inspiracji" i zostało dofinansowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. 

foto: MBP w Ciechanowcu

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk