wmjsr022024

Mięsny Zakątek

reklama

primator

openmed2015b

Nowoczesne przedszkole i żłobek w Czyżewie za ponad 17 mln zł: Podpisano umowę [foto]
foto: UM w Czyżewie

Nowoczesne przedszkole i żłobek w Czyżewie za ponad 17 mln zł: Podpisano umowę [foto]

stomadica wysokie mazowieckie

22 maja 2023 r. w Urzędzie Miejskim w Czyżewie zawarte zostały umowy na budowę przedszkola miejsko-gminnego z funkcją żłobka. Koszt przedsięwzięcia wynosi ponad 17 mln zł. 

Do realizacji zadania przystąpi firma SOKOŁOWSCY NIERUCHOMOŚCI pod nadzorem inspektora inwestorskiego PS-INVEST Piotra Siergiejuka. To oni będą odpowiedzialni za powstanie obiektu, na który składać się będzie sześć sal przedszkolnych, dwie sale żłobkowe, sala wielofunkcyjna, sala sensoryczna, gabinet pielęgniarki i logopedy/psychologa, a także zaplecze kuchenne, pomieszczenia administracyjne i plac zabaw dla dzieci w różnym wieku.

Przy budowie planowane jest wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak instalacje fotowoltaiczne i pompa ciepła, co świadczy o trosce o ekologiczny aspekt realizowanych inwestycji.

Koszt całego przedsięwzięcia wynosi 17 066 765,83 zł. Projekt jest w dużej mierze finansowany z funduszy zewnętrznych, w tym z Programu Polski Ład (10 mln zł), Programu Rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch + 2022-2029” (1,3 mln zł) oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (4,8 mln zł).

Burmistrz Czyżewa, Anna Bogucka, wyraziła swój entuzjazm wobec przyszłej inwestycji, podkreślając, że to moment, na który czekali wszyscy - nie tylko rodzice, ale przede wszystkim dzieci. Szczególne podziękowania skierowała do Wojewody Podlaskiego Bohdana Paszkowskiego, Senatora RP Jacka Boguckiego i przedstawiciela BGK Jacka Chańko.

Inwestycja w nowe przedszkole miejsko-gminne i żłobek nie tylko podnosi standard opieki nad najmłodszymi mieszkańcami Czyżewa, ale także otwiera nowe możliwości dla rodziców, którzy dzięki temu mogą szybciej wrócić do aktywności zawodowej. To również dowód na to, że Czyżew ma zdecydowane plany na przyszłość, oparte na solidnych fundamentach.

foto: UM w Czyżewie

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk