miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Gminne obchody Święta Niepodległości w Czyżewie – program

Gminne obchody Święta Niepodległości w Czyżewie – program

Burmistrz Czyżewa serdecznie zaprasza mieszkańców gminy do wspólnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2023 roku.

Rozpoczynając o godzinie 12:00, wierni zgromadzą się w Kościele Parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła na Mszy Świętej, by wspólnie odśpiewać hymn państwowy, co wpisuje się w ogólnopolską akcję "Niepodległa do hymnu". 

Następnie, uczestnicy obchodów złożą kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Czyżewie, oddając hołd tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość przeniesie się później do Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie, gdzie odbędą się przemówienia okolicznościowe oraz ogłoszenie wyników konkursów. Wiedza historyczna zostanie wyeksponowana poprzez konkurs wiedzy historycznej pt. "Rok 1863 na Pograniczu Mazowsza i Podlasia. Czyżew i okolice w Powstaniu Styczniowym", który jest okazją do pogłębienia wiedzy o lokalnej historii. Również młodzież zostanie wyróżniona za kreatywność w konkursie plastycznym "Niepodległość oczami dzieci i młodzieży", co sprzyja wychowaniu w duchu patriotyzmu już od najmłodszych lat.

Część artystyczna rozpocznie się występami Zespołu Pieśni i Tańca z Gminnego Ośrodka Kultury w Czyżewie oraz koncertem patriotycznym "Kraju mój piękny..." w wykonaniu zespołu wokalnego "Eufonia Czyżew". 

Dzień uświetni również wystawa pokonkursowa "Niepodległość oczami dzieci i młodzieży", prezentująca prace konkursowe, które z pewnością okażą się ciekawą interpretacją tematu przez najmłodszych artystów z GOK Czyżew.

cz345674ytdf

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk