Rolwit

hr studio

wmjsr022024

Mięsny Zakątek

openmed2015b

Jaki wpływ na przebieg rozmowy rekrutacyjnej ma mowa ciała?

Jaki wpływ na przebieg rozmowy rekrutacyjnej ma mowa ciała?

stomadica wysokie mazowieckie

ARTYKUŁ PARTNERA PORTALU

Na to, jak odbierają nas inni, mają wpływ różne elementy. Oprócz samych słów bardzo ważna jest mowa ciała. Dzięki niej inne osoby mogą poznać nas lepiej. Ma ona również duży wpływ na przebieg rozmowy rekrutacyjnej. To po obserwacji Twoich ruchów ciała oraz analizy odpowiedzi na zadane pytania rekruter jest w stanie określić, czy jesteś odpowiednią osobą do zajmowania danego stanowiska. Sprawdź więc, jaką postawę należy przyjąć, aby dobrze zaprezentować się na rozmowie o pracę!

Jakie są najważniejsze elementy mowy ciała na rozmowie kwalifikacyjnej?

Wyobraź sobie sytuację — po długich poszukiwaniach pracy np. na portalu Pracuj.pl znajdujesz pasującą do Ciebie ofertę. Po kilku dniach od wysłania CV otrzymujesz wiadomość zwrotną z zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną. W tym momencie większość kandydatów rozpoczęłaby przygotowania od sprawdzenia listy najważniejszych i najczęściej pojawiających się pytań oraz zaczęłaby formułować do nich odpowiedzi. Jest to dobry krok, nie jest on jednak wystarczający, aby móc dobrze wypaść na rozmowie o pracę. To, nad czym powinieneś popracować, jest odpowiednia mowa ciała. Składają się na nią postawa, gesty, mimika i ton głosu. Mowa ciała jest w stanie zmienić odbiór Twojej osoby, dlatego warto skupić się na niej.

Jak pracować nad mową ciała przed rozmową o pracę?

Możesz pracować nad mową ciała przed rozmową rekrutacyjną na kilka różnych sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest symulacja rozmowy. Poproś swojego znajomego o zajęcie roli rekrutera i spróbujcie odegrać scenkę. Niech Twój rozmówca zwraca uwagę nie tylko na Twoje słowa, ale i na mowę ciała. Feedback z rozmowy pozwoli Ci zauważyć niektóre nieprawidłowości związane z ruchami ciała, gestami czy mimiką.

Jak zachowywać się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Pamiętaj — nie możesz dać ponieść się emocjom. Spięta pozycja ciała, trzęsące się dłonie czy głos nie dadzą dobrego sygnału rekruterowi. Przed rozmową postaraj się zrelaksować. W momencie wejścia do pokoju, w którym będzie odbywała się rozmowa, podejdź pewnie do swojego rozmówcy i przywitaj się poprzez uścisk dłoni. Podczas samej rozmowy staraj się zachowywać naturalnie, nie wykonuj niepotrzebnych ruchów rękoma.Skup się także na swoim oddech. Dzięki temu rozmowa przebiegnie płynnie, a rekruter odbierze Cię jako osobę opanowaną i spokojną, co na pewno da Ci duże szanse na zdobycie pracy!

© 2024 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk