środa, 23 grudzień 2015 12:12

Nowe Piekuty - śmiertelna ofiara pożaru dworku w Stokowisku

Sokołowscy
Nowe Piekuty - śmiertelna ofiara pożaru dworku w Stokowisku foto: KPP w Wysokiem Mazowieckiem

Tragiczny w skutkach pożar zabytkowego dworku w Stokowisku gmina Nowe Piekuty wybuch wczoraj w nocy. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął 54-letni mężczyzna.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Wysokiem Mazowieckiem wpłynęło 22 grudnia br. o godzinie 20:11 - informuje nasz portal młodszy brygadier mgr inż. Maciej Krajewski Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej. Dzwoniąca osoba poinformowała o pożarze drewnianego dworku w miejscowości Stokowisko oraz przekazała informację, że w środku budynku prawdopodobnie znajduje się człowiek.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w środku pali się narożna część zabytkowego drewnianego dworku - ogień wydostawał się już na poddasze. W budynku było duże zadymienie. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palący się budynek. W tym samym czasie dwóch ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych weszło do środka w celu sprawdzenia pomieszczeń. W trakcje przeszukania znaleziono na podłodze nieprzytomnego około 60-letniego mężczyznę, którego natychmiast wyniesiono na zewnątrz. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego przystąpił do reanimacji, jednak niestety mężczyzna zmarł.

Po ugaszeniu ognia jeszcze raz przeszukano budynek. Przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono czy nie ma jeszcze innych zarzewi ognia. Spalone meble i rzeczy wyniesione na zewnątrz, po czym miejsce zdarzenia przekazano policji. Cała akcja trwała 3 godziny i 18 minut.

W działaniach udział brały:

  • JRG Wysokie Mazowieckie 2 zastępy
  • OSP KSRG Nowe Piekuty
  • OSP KSRG Sokoły
  • OSP Łopienie-Jeże
  • OSP Jabłoń-Jankowce