miesnyz wysmaz24a

reklama

primator

openmed2015b

Hodyszewo świętowało: V Dzień Rodziny zgromadził społeczność wokół wartości rodziny [wideo/foto]

Hodyszewo świętowało: V Dzień Rodziny zgromadził społeczność wokół wartości rodziny [wideo/foto]

W niedzielę, 23 lipca 2023 roku, piękne tereny przy Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie ożyły na wyjątkowym wydarzeniu, jakim był V Dzień Rodziny. Zorganizowany przez Fundację Pojednanie festyn zgromadził mieszkańców i gości wokół wartości, jakie niesie ze sobą rodzina. Mottem przewodnim tegorocznej edycji były słowa "Rodzina. Razem tworzymy nasze wspólne szczęście". Patronat medialny objął portal WysokoMazowiecki24.pl.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy mieli do dyspozycji bogaty wachlarz atrakcji. Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania o godzinie 12:00. Następnie przez cały dzień na placu przy Ośrodku "Ojczyzna" nieopodal sanktuarium panował prawdziwy festynowy nastrój. Konkursy, gry i zabawy dla rodzin, loteria, licytacje, a także przejażdżki samochodem sportowym - to tylko niektóre z atrakcji, które zapewniały doskonałą rozrywkę dla całych rodzin. Dzieci mogły bawić się na dmuchanym placu zabaw i uczestniczyć w malowaniu twarzy.

W tym czasie na scenie pojawiały się różnorodne formacje muzyczne, które zapewniały muzyczną oprawę festynu. Repertuar był różnorodny - od pieśni i tańców folklorystycznych Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasie" z Szepietowa, przez wystąpienia formacji "Co tu się święci?", Kolej na Łapianki czy Neon. Swoje umiejętności zaprezentował również chór z Nowych Piekut "Swojskie Melodie".

W ramach festynu nie mogło oczywiście zabraknąć regionalnych przysmaków. Stoiska kół gospodyń wiejskich obfitowały w swoje specjalności, zapewniając smaczny akcent dnia. Na stołach nie zabrakło takich tradycyjnych potraw jak bigos, grochówka czy kiełbaski z grilla.

Ciekawym akcentem była również obecność na miejscu druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz grupy rekonstrukcyjnej. Prezentacje tych formacji przyciągały uwagę zwłaszcza młodszych uczestników festynu, a zarazem stanowiły ważny element edukacyjny.

V Dzień Rodziny to nie tylko zabawa, ale również czas na poważniejsze tematy. Uczestnicy mogli zapoznać się z problematyką uzależnień oraz profilaktyką w tym zakresie. Organizacje pomocowe i specjaliści od uzależnień byli obecni na stoiskach informacyjnych, a także prezentowali swoją działalność na scenie.

Zakończenie festynu nastąpiło o godzinie 22:00. Pieniądze zebrane podczas tego dnia będą przeznaczone na budowę ośrodka pomocy rodzinie "Dom Miłosierdzia" w Hodyszewie.

Jeżeli chcesz wspomóc budowę Domu Miłosierdzia kliknij w link: https://fundacjapojednanie.pl/pomoz/

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk