piątek, 26 czerwiec 2020 19:57

Udany koncertowy sierpień – tego nie możesz przegapić

Sierpień to środek lata, który sprzyja wszelkim niecodziennym aktywnościom. Kiedy jak nie latem warto nadrobić muzyczne zaległości? Oto wydarzenia w Warszawie, których wręcz nie wypada pominąć. Pełne emocji i dźwiękowych wycieczek – spójrz na nasze koncertowe propozycje w Warszawie.

Solidna dawka noise rocka w Hydrozagadce
 
Najlepsze wydarzenia w Warszawie rozpoczynamy od zapowiedzi koncertu grupy HEALTH, która już 21 sierpnia odwiedzi warszawski Klub Hydrozagadka. Zespół pojawi się w stolicy w ramach europejskiej trasy koncertowej i rozgrzeje publiczność swoimi niepowtarzalnymi dźwiękami.

HEALTH to pochodzące z Kalifornii trio reprezentujące nurt noise rockowy. Tworzy je Jacob Duzsik odpowiedzialny za wokal oraz gitarę, John Famiglietti grający na basie oraz Benjamin Miller czarujący na perkusji. Jak dotąd grupa wydała cztery albumy studyjne oraz cztery albumy z remiksami, podejmuje się także współpracy z innymi artystami. HEALTH porównywane jest pod względem twórczości do Nine Inch Nails oraz Ministry. Już 21 sierpnia będzie okazja, by przekonać się o tym osobiście.
 
Najsłynniejszy światowy tenor w Warszawie
 
Tego głosu nie trzeba nikomu przedstawiać. 22 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie pojawi się gwiazda światowego formatu. Mowa o Andrei Bocellim, który uwiedzie warszawską publikę swym słynnym, niepowtarzalnym tenorem.
 
Wszystko zaczęło się od piosenki „Con te partiro”, która od 1995 roku rozbrzmiała na całym świecie. Andrea Bocelli zaprezentował ten utwór na festiwalu San Remo, na który już rok później powrócił ze statusem gwiazdy. Kolejne nagrania – między innymi kultowe „Time to say goodbye” zaśpiewane z Sarah Brightman – umocniły rolę Andrei Bocelliego jako utalentowanego artysty znanego na całym świecie. W kolejnych latach słynny tenor podejmował się różnych innych scenicznych aktywności – między innymi wykonania fragmentów oper „Madame Butterfly” czy „Tosca”, wcielenia się w role Rodolfa w „Cyganerii” Pucciniego czy wydania albumu „Sogno” zawierającego między innymi utwór wykonany wspólnie z Céline Dion. 22 sierpnia będzie szansa, by usłyszeć na żywo genialnego muzyka.
 
Magiczne dźwięki Agnes Obel
 
28 sierpnia w warszawskim klubie Palladium zagości Agnes Obel, która promować będzie swój krążek „Myopia” wydany w lutym tego roku. Artystka pochodząca z Danii jest uwielbiana przez polską publiczność za sprawą swych dźwięków pełnych magii i nietuzinkowych utworów. Agnes Obel wywodzi się z domu wypełnionego muzyką, sama już jako sześciolatka była zainteresowana grą na fortepianie. Popularność zyskała dzięki aktywności na portalu MySpace. Jej debiutancki krążek „Philharmonics” w Danii szybko stał się platynowy, a w innych krajach złoty. Wokalistka zdobyła także pięć najważniejszych nagród w ramach Danish Music Awards 2011. Jej druga płyta „Aventine” tylko potwierdziła sukces artystki. Dźwięki Agnes można zaliczyć jako folk, pełen delikatnych, uroczych brzmień. Wystarczy zamknąć oczy, by wraz z Agnes Obel przenieść się do całkiem innego, pełnego muzyki świata.

Dział: Podlaskie