Wysmaz24 900 x 200 px

Wysmaz24 900 x 200 px

snarski senat

siekierko lukasz banner

 

reklama

primator

openmed2015b

W Dąbrowie-Moczydłach strażacy i żołnierze ćwiczyli wspólne akcje ratunkowe [foto]
foto: UM w Szepietowie

W Dąbrowie-Moczydłach strażacy i żołnierze ćwiczyli wspólne akcje ratunkowe [foto]

 banner
 banner

 banner

5 września Komenda Powiatowa PSP w Wysokiem Mazowieckiem, OSP KSRG Dąbrowa Moczydły, 15. batalion lekkiej piechoty Dąbrowa-Moczydły oraz 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana przeprowadziły wspólne ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze. Odbyły się one w Dąbrowie-Moczydłach, gmina Szepietowo.

Pierwsza część ćwiczeń skupiła się na akcji ratunkowej prowadzonej przez strażaków z PSP w Wysokiem Mazowieckiem i OSP Dąbrowa-Moczydły oraz zespołu ratownictwa medycznego. Celem było uwolnienie osoby uwięzionej w płonącym kontenerze mieszkalnym, a następnie udzielenie jej pierwszej pomocy.

Następnie przyszedł czas na praktyczne szkolenie z gaśnic. Uczestnicy ćwiczeń mieli okazję zapoznać się z działaniem różnych typów gaśnic oraz praktykować ich użycie w rzeczywistych warunkach.

Kolejnym etapem było zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyły pojazd cywilny i wojskowy. Żołnierze 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej demonstrowali procedury zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Równolegle zespół ratownictwa medycznego współpracował ze strażakami, ćwicząc techniki uwolnienia rannego i udzielania pierwszej pomocy.

Kulminacyjnym momentem było zabezpieczenie pojazdów przez strażaków z PSP w przypadku wycieku paliwa lub innych substancji łatwopalnych.

Wspólne ćwiczenia podsumowali generał brygady Sławomir Kocanowski z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz Burmistrz Szepietowa Robert Wyszyński. Obaj podkreślili znaczenie tego typu inicjatyw dla lepszej koordynacji i zrozumienia procedur w akcjach ratowniczych, co z pewnością zwiększy bezpieczeństwo zarówno żołnierzy, jak i ludności cywilnej.

foto: UM w Szepietowie

© 2010 Wysokomazowiecki24. Projekt i wdrożenie Kamaxmedia Karol Maksimczuk